Ziema – brīnumdare (Preiļu 2. vidusskolas skolēnu izpildījumā)

28.12.2010.

Šajā gadā ziema dara brīnumus, un ne tikai dabā…”Ziema –brīnumdare” – šādu tēmu savai radošajai darbībai ir izvēlējušies Preiļu 2. vidusskolas skolēni. Aktīvi strādāja, cītīgi gatavojās izstādei visi skolas skolēni un skolotāji.


Darbu tēma bija viena, bet katrs skolēns varēja izvēlēties sev interesantu darba tehniku. Sākumskolas bērniem vairāk patika veidot aplikācijas no papīra un citiem materiāliem, kā arī mākslinieciskā izgriešana. Bērni veidoja brīnišķīgas ziemassvētku eglītes, sniegavīrus, sniegpārsliņas.


Pamatskolas vecuma bērni izvēlējās strādāt ar krāsām, veidot dažādus interesantus toņus, kā rezultāta tapa zīmējumi ar brīnišķīgiem ziemas skatiem. Daudzi izvēlējās zīmēt jaunā gada simbolu – kaķi. Rezultātā tika izveidota kaķu parāde.


Vidusskolas skolēni lielāku interesi izrādīja par grafiskajiem darbiem – melnbaltā un krāsainā grafika. Skolēni veidoja grafiskas horoskopa zīmes. Daudzus vidusskolniekus aizrāva darbs ar ogli. Savos darbos skolēni centās atveidot dabu, kas ir viņiem apkārt. Sanāca ļoti skaisti un interesanti dabas skati.


Darba rezultāts ir brīnišķīga izstāde, kuras atklāšana notika 28. decembrī Preiļu galvenās bibliotēkas Bērnu nodaļā. Izstādes atklāšanā piedalījās paši aktīvākie dalībnieki,  viņu vecāki, kā arī ciemiņi. Daudz pacietības un izdomas izstādes tapšanā ieguldīja skolotāji – Irina Kovaļenko, Nadežda Masenkova, Ludmila Martinova, Ludmila Osetrova, Olga Mihailova un Inna Zenovjeva.


Tik liela mēroga izstāde, kura apskatāma ārpus skolas un kurā piedalās vairāk nekā 60 bērni ar saviem darbiem Preiļu 2. vidusskolā notika pirmo reizi. Izstādes veidotāji ir pacentušies, lai izstāde būtu interesanta un  atstātu patīkamus iespaidus uz bibliotēkas apmeklētājiem. 


Lielu paldies gribam pateikt Preiļu galvenās bibliotēkas Bērnu nodaļas vadītājai Vilhelmīnai Jakiomovai par iespēju parādīt skolas bērnu radošos darbus.


Visiem interesentiem izstādi apmeklēt būs iespēja līdz  februāra beigām.


Inna Zenovjeva
Preiļu 2. vidusskolas MK „Māksla”vadītāja


 

Pēdējās izmaiņas: 28.12.2010.