Iedzīvotājiem traumu gadījumos palīdzību sniedz arī ārpus traumpunkta darba laika!

29.12.2010.

LATVIJAS REPUBLIKAS VESELĪBAS MINISTRIJA
VESELĪBAS NORĒĶINU CENTRS
Cēsu iela 31 k-3, Rīga, LV-1012 • Tālr. 67043700 • Fakss 67043701 • E-pasts:
vnc@vnc.gov.lv


Veselības norēķinu centrs informē, ka situācijā, kad finansējums veselības aprūpes nozarē tiek samazināts, ir rūpīgi jāizvērtē valsts garantēto pakalpojumu klāsts un tā apjoms. Š.g. 28.decembrī Ministru kabineta sēdē apstiprinātie Veselības ministrijas izstrādātie grozījumi veselības aprūpes organizēšanas un finansēšanas kārtības noteikumos veikti, lai rastu iespējas racionālāk izmantot esošos finanšu līdzekļus, vienlaikus nodrošinot iedzīvotājiem veselības aprūpes pakalpojumu pieejamību.


Grozījumi iepriekšminētajos noteikumos paredz, ka traumpunkti (neatliekamās palīdzības punkti) no 2011.gada 1.janvāra iedzīvotājiem palīdzību sniegs darba dienās no plkst.18:00 līdz 8:00 un brīvdienās un svētku dienās 24 stundas diennaktī nevis kā līdz šim visu diennakti. Grozījumi arī paredz izmaiņas traumpunktu ārstniecības personu slodžu skaitā, ņemot vērā katra traumpunkta faktisko noslodzi 2010.gadā. Iedzīvotājiem palīdzību turpinās sniegt visi līdzšinējie traumpunkti.


Šādas izmaiņas darba laikos un traumpunktu ārstniecības personu slodžu skaitā veiktas, izvērtējot traumpunktu līdzšinējos darbības rezultātus, kas norāda, ka dienas laikā traumpunktu darbība nav lietderīga, jo neatliekamo medicīnisko palīdzību šajā laikā pacienti var saņemt arī pie ģimenes ārsta, pie ārsta speciālista, ambulatorajā ārstniecības iestādē, slimnīcas ambulatorajā daļā vai slimnīcas uzņemšanas nodaļā.


Vienlaikus Veselības norēķinu centrs norāda, ka pacientiem veselības aprūpes pakalpojumu saņemšanas kārtība nemainīsies. Gadījumos, kad nepieciešama steidzama medicīniskā palīdzība (piemēram, ja ir vienkāršs lūzums, locītavu mežģījums, jāsašuj neliela brūce u.c.), taču nav nepieciešama ārstu diennakts uzraudzība stacionārajā ārstniecības iestādē, pacienti dienas laikā paši var vērsties pie ģimenes ārsta, pie dežūrārsta, ambulatorajā ārstniecības iestādē vai pie ārstiem speciālistiem slimnīcu ambulatorajā daļā. Ierodoties ārstniecības iestādē, pacientiem ir jāvēršas pie iestādes ārstniecības personāla, kurš sniegs nepieciešamo palīdzību, ņemot vērā pacienta veselības stāvokli.


Atgādinām, lai saņemtu neatliekamo medicīnisko palīdzību, pacientam nav nepieciešams ģimenes ārsta vai ārsta speciālista nosūtījums, turklāt ārstniecības iestādes pienākums prioritāri palīdzību sniegt pacientiem ar neatliekamām medicīniskām indikācijām.


Diennakts neatliekamo medicīnisko palīdzību pacienti pēkšņas traumas vai veselībai un dzīvībai kritiskās situācijās joprojām var saņemt 26 slimnīcu uzņemšanas nodaļās. Nepieciešamības gadījumā neatliekamās medicīniskās palīdzības brigāde pacientu aizvedīs uz tuvāko slimnīcu, kur pacientam nekavējoties varēs veikt visus nepieciešamos izmeklējumus un uzsākt ārstēšanu.


No 2011.gada 1.janvāra iedzīvotājiem palīdzību darba dienās no plkst.18:00 līdz 8:00 un brīvdienās un svētku dienās 24 stundas diennaktī sniegs traumpunkti Priekules slimnīcā, Ludzas rajona slimnīcā, Saulkrastu slimnīcā, Rīgas 1. slimnīcā, Sarkanā Krusta Smiltenes slimnīcā, Aizkraukles slimnīcā, Saldus medicīnas centrā, Ziemeļkurzemes reģionālajā slimnīcā, Rīgas rajona slimnīcā, Bauskas slimnīcā, Limbažu slimnīcā un Bērnu klīniskās universitātes slimnīcā.


Lai noskaidrotu tuvāko ambulatoro ārstniecības iestādi, kas sniedz valsts apmaksātos neatliekamos medicīniskos pakalpojumus, iedzīvotāji var zvanīt uz Veselības norēķinu centra bezmaksas informatīvo tālruni 80001234 darba dienās no plkst. 8.30 līdz plkst.17.00.


Toms Noviks
Sabiedrisko attiecību vadītājs
Tālrunis: 67043709; 26655915
E-pasts:
toms.noviks@vnc.gov.lv
WWW:
http://www.vnc.gov.lv


 

Pēdējās izmaiņas: 09.11.2018.