Spēcīgs apledojums traucē elektroapgādi Latgalē

27.12.2010.

Sestdien, 25.decembra, vakarā sākās stipra atkala, kas izraisīja gaisa vadu vidējā sprieguma līniju darbības traucējumus Latgalē un Vidzemes austrumu daļā.


Plkst. 7:00 pirmdien bez sprieguma vai ar elektroapgādes traucējumiem bija aptuveni 5 tūkstoši klientu Latgalē no tiem Ludzas pusē -1758, Rēzeknes pusē – 1630, Preiļu apkaimē – 1620. Mazāk apledojums skāris Daugavpils un Krāslavas novadus. Kopumā 27. decembra rītā Latgalē bez sprieguma – 480 transformatoru apakšstaciju (TA).


Kā ziņots, svētdienas rītā elektroapgādes traucējumi bija aptuveni 20 000 klientu, galvenokārt Rēzeknes, Ludzas, Preiļu, Aizkraukles, Madonas un Jēkabpils apkaimē.
Vissarežģītākā situācija vērojama pie Preiļiem, Rēzeknes un Ludzas, kur lijis lietus un veidojas atkala. Vairumā gadījumu iemesls elektroenerģijas piegādes traucējumiem ir tas, ka blakus elektrolīnijām augošie koki nespēj izturēt smagumu, kas tajos veidojas no ledus un sniega. Koki dažkārt nolūzt un iekaras līnijās vai saskaras ar vadiem un atslēdz līnijas.


AS „Sadales tīkls” brigādes turpina darbu visu dienu, lai pēc iespējas ātrāk atjaunotu elektroapgādi saviem klientiem. Atvainojamies par neērtībām un lūdzam ar izpratni izturēties pret dabas apstākļu izraisītajiem notikumiemAigars Smagars
AS „Latvenergo”
Ārējās komunikācijas daļas projektu vadītājs

Pēdējās izmaiņas: 09.11.2018.