Pateicoties Daugavpils iedzīvotājiem, 95 vientuļie sirmgalvji saņems svētku pārtikas pakas

27.12.2010.

Novembrī, kad gada skaistākie un baltākie svētki vēl tikai tuvojās, labdarības projektam „Paēdušai Latvijai – sirmgalvjiem” Daugavpils iedzīvotāji „Maxima” veikalos izvietotajās ziedojumu kastītēs saziedojuši 377,17 latus.


Visos „Maxima” veikalos Latgalē kopumā novembrī tika saziedoti vairāk nekā 550 latu. Šie līdzekļi ļaus iegādāties teju 140 pārtikas paku vientuļo un trūcīgo sirmgalvju atbalstam.


„Patiess prieks par Daugavpils iedzīvotāju atsaucību šim projektam. Šie saziedotie līdzekļi sniegs iespēju jau tuvākajā laikā 95 pensionāriem nogādāt svētku pārtikas pakas,” saka labdarības portāla Ziedot.lv vadītāja Rūta Dimanta.


Projekta „Paēdušai Latvijai – sirmgalvjiem” atbalstam veikalu tīkla „Maxima” ziedojumu kastītēs visā Latvijā novembrī kopumā ir saziedoti jau 7900 latu.


Par šim projektam saziedotajiem līdzekļiem tiks iegādātas pārtikas pakas vientuļo un trūcīgo sirmgalvju atbalstam. Katras pārtikas pakas vērtība ir 4 lati. Vienā šādā pārtikas pakā ir eļļa, mannas putraimi, tēja, medus, zivju un gaļas konservi, cukurs, karameles, makaroni, milti un sausais buljons.


Latvijas vientuļo un trūcīgo sirmgalvju atbalstam decembra sākumā tika rīkota pārtikas glābējpaku vākšana. Divu dienu laikā tika piepildītas vairāk nekā 700 glābējpakas, kurās ikviens varēja ielikt produktus, kas svētkos priecēs vientuļos sirmgalvjus visā Latvijā.


Latvijā vairāk nekā piektā daļa (20,2 %) iedzīvotāju jeb 454,6 tūkstoši cilvēku ir pensionāri. Vairāk nekā puse no viņiem mēnesī iztiek ar summu, kas mazāka par noteikto valsts iztikas minimumu, kurš patlaban ir 167,38 lati. 35 tūkstoši pensionāru saņem pensijas līdz 100 latiem mēnesī. Pārtikas pakas un Ziemassvētku apsveikumus saņems tie sirmgalvji, kuru pensijas nepārsniedz iztikas minimumu un kuri savos mājokļos mitinās vieni paši.


Akcijai „Paēdušai Latvijai – sirmgalvjiem” tāpat iespējams ziedot, izmantojot „Maxima” veiklu tīklā izvietotās ziedojumu kastītes, un ikviens Latvijas iedzīvotājs var zvanīt pa tālruni 90006488, lai ziedotu vienu latu. Tāpat atbalstīt projektu var arī ziedojot portālā www.ziedot.lv, kur iespējams arī atrast plašāku informāciju par projektu.


Pārtikas banka „Paēdušai Latvijai” ir labdarības portāla Ziedot.lv projekts, kas sniedz atbalstu krīzes skarto ģimeņu nodrošināšanā ar pārtiku. Palīdzība galvenokārt domāta bezdarba un ekonomiskās krīzes skartām ģimenēm ar bērniem, kā arī bezdarbniekiem, kuriem beidzas pabalsta saņemšanas termiņš, bet darbs objektīvu iemeslu dēļ vēl nav atrasts. Tagad līdzšinējais projekts tiek papildināts ar atbalstu vientuļajiem un trūcīgajiem pensionāriem Ziemassvētku un gadumijas laikā.

Pēdējās izmaiņas: 09.11.2018.