Sociālajā dienestā veiksmīgi noslēgusies akcija „Uzdāvini māju sajūtu!”

22.12.2010.

Šī gada 6. decembrī Preiļu novada Sociālais dienests aicināja visus, kuri vasarā ir čakli vākuši ārstniecības augus un ar prieku tos dāvātu līdzcilvēkiem, nogādāt tos dienestā, lai varētu sarūpēt jaukas Ziemassvētku dāvanas vientuļajiem pensionāriem, kuriem nav iespējas baudīt līdzcilvēku rūpes. Tāpat 21.-22. decembrī iedzīvotāji tika lūgti ziedot dažādus mājās ceptus cepumus un pīrāgus, jo, pēc darbinieku domām, iespēja baudīt mājās ceptus cepumus vai pīrāgus pie zāļu tējas tases visvairāk saistās ar mājas sajūtu un siltumu attiecībās ģimeniskā vidē, kas daudziem ir liegts.


Dienestā tika nogādātas visdažādākās tējas – avenāji, asinszāle, melleņu mētras, vīgrieze, lazdu koka mizas, melisa, sirds mātere, pelašķi, pieneņu saknes, dilles, bērzu lapas, kliņģerītes, raspodiņi, liepziedi u.c., kuras čaklie rūķi safasēja glītos maisiņos, īpaši izraugoties tējas kungiem un dāmām. Tie, kuriem ārstniecības augu vākšana ir hobijs, norādīja pat katras zālītes labās īpašības. Arī liels daudzums piparkūku, kanēļa cepumi, ievārījuma pīrāgi, žagariņi un vēl dažādi gardumi tika sasaiņoti, kopumā sagatavojot mīļas dāvanas 50 sirmgalvjiem. Atsaucoties akcijai, dienestā tāpat tika nogādātas dažādas burciņas ar marinējumiem, ziemas salātiem, arī mājās gatavots sviests.


Liels paldies visiem, kuri nebija vienaldzīgi un atsaucās: Annai Brūverei, Evelīnai Gurgonei, Vitai Patmalniecei, Venerandai Belinskai, Olgai Gribuškai, Marikai Vucānei, Vladislavam Brakovskim, Annai Bulmeistarei un Irēnai Galvanei Preiļos, Marijas Pārpuces ģimenei Preiļu pagastā, Inārai un Olgai Rečām Rušonas pagastā, Albīnai un Aijai Romanovskām, Ilgai Gāgai, Anitai Čodarei Aizkalnē, Annai Konstantinovai un Rubinu ģimenei Saunas pagastā.


Lai arī rīkotā akcija prasīja papildus laiku un pienākumus darbiniekiem, dāvanu gatavošana sagādāja priecīgus brīžus, un gala rezultāts pierādīja, ka, liekot lietā izdomu, bez lieliem finansu tēriņiem, ir iespēja sarūpēt jaukus brīžus sev un citiem.


Preiļu novada Sociālā dienesta
vadītājas vietniece
Anita Gāga 

Pēdējās izmaiņas: 23.10.2018.