G4S Latvia: decembris – drošības risku kulminācijas mēnesis

15.12.2010.


Latvijā vadošās drošības risinājumu kompānijas G4S Latvia eksperti norāda, ka decembris pamatoti uzskatāms par drošības risku kulminācijas mēnesi, kad ievērojami palielinās ne vien dažādu apdraudējumu skaits, bet arī to daudzveidība.„Decembrī ik gadu palielinās dažādu negadījumu skaits – to veicina gan laika apstākļi, gan ar gada nogales svētku periodu saistītie aspekti – aktīva iepirkšanās un paaugstināts stress, līdz ar to neuzmanība. Bīstamākie nelaimes gadījumi ir saistīti ar ugunsdrošību, ko svētku gaidīšanas laikā lielā mērā ietekmē sveču dedzināšana Adventes vainagā vai eglēs, kā arī plaša dažādu elektroinstalāciju izmantošana, kuru tehniskais stāvoklis nav pārbaudīts. Tāpat „iepirkšanās drudzi” naski izmanto garnadži – aizmirstus makus un kredītkartes, nevērīgi pieskatītus iegādātos pirkumus u.c.,” informē Ilze Jermacāne, AS G4S Latvia Mārketinga un sabiedrisko attiecību dienesta vadītāja.G4S eksperti norāda, ka drošības risku intensitāte katru gadu ir cikliska, ko ietekmē gan ikgadēji jeb regulāri un paredzami apstākļi (apkures sezona, rudens, tumšais laiks un bieza apģērba valkāšana ikdienā, karstais laiks un vaļā atvērti logi), gan arī neregulāri faktori, piemēram, ekonomiskā recesija.„Pirmssvētku iepirkšanās drudzis” – visā pasaulē garnadžu aktivitātēm izdevīgs periods


Laikā pirms gada nogales svētkiem ne vien Latvijā, bet daudzviet pasaulē kopumā novērojams paaugstināts zādzību risks – gan mājokļos, gan dažādās sabiedriskās vietās, piemēram, sabiedriskajā transportā, Ziemassvētku gadatirgos un tirdzniecības centros.Ilze Jermacāne, AS G4S Latvia Mārketinga un sabiedrisko attiecību dienesta vadītāja: „Drošības apdraudējumu tirdzniecības vietās paaugstina, piemēram, siltās un biezās virsdrēbes, kas nereti apgrūtina identificēt zagļu „aktivitātes”. Taču, tā kā fiziskās apsardzes klātbūtne vairumā gadījumu ir papildināta ar videnovērošanas sistēmu, redzeslokā regulāri nonāk dažāda vecuma likumpārkāpēji. Kopumā G4S darbinieku novērojumi liecina, ka zagļi izmanto nevis jaunas, unikālas metodes, bet gan cilvēku neuzmanību un steigu. Garnadži iemanījušies arī izmantot iespēju nozagt cilvēku iegādātos pirkumus, nereti pat veikalu autostāvvietās bez uzraudzības atstātos iepirkumu ratiņus ar jau iegādātām precēm.”Pārpildītos tirdzniecības centrus un lielo cilvēku burzmu garnadži tradicionāli izmanto savā labā. Starp patērētāju raksturīgākajām kļūdām jāmin:


1. iepirkumu novietošana autotransporta salonā labi pārredzamā veidā;


2. rokassomiņu un citu personīgo mantu atstāšana bez uzraudzības pārģērbšanās kabīnēs;


3. maka ielikšana „azotē” vai ārējā kabatā, steidzoties pēc nākošā pirkuma u.c.Decembrī pieaug dūmu detektoru trauksmju skaits


Līdzās zādzību skaita pieaugumam, G4S statistika liecina, ka ik gadu pirmssvētku laikā palielinās arī dūmu detektoru nostrādes gadījumu skaits, salīdzinot ar vidējo trauksmju skaitu gada griezumā.Ilze Jermacāne, AS G4S Latvia, Mārketinga un sabiedrisko attiecību dienesta vadītāja: „G4S pieredze rāda, ka pirmssvētku un svētku laikā domunē dūmu detektoru radītās trauksmes. Turklāt, visbiežāk dūmu detektoru trauksmes notiek mājokļu dzīvojamās istabās. G4S eksperti atzīst, ka drošības risku paaugstina arī intensīva elektroierīču izmantošana – gan svētku maltītes pagatavošanai, gan mājokļa izrotāšanai, kas paver risku dažādiem elektroinstalāciju īssavienojumiem, īpaši, ja tiek izmantotas tehniski nepārbaudītas un novecojušas ierīces, tajā skaitā veci eglīšu rotājumi.”G4S novērojumi liecina, ka ugunsnelaimju cēloņi visbiežāk ir:


1. sveces un no tām pārāk nelielā attālumā novietoti ugunsnedroši vai viegli uzliesmojoši priekšmeti;


2. svinību karstumā atvērts logs un vēja plūsmas vai caurvēja izraisīts negadījums;


3. kamīnā nevērīgi iemests kurināmais vai neizmantotas drošības restes u.c.Uzziņai par G4S Latvia


AS G4S Latvia ir vadošā drošības risinājumu kompānija Latvijā, kas sniedz drošības pakalpojumus vairāk nekā 13 000 fiziskām un juridiskām personām, tostarp dažādu nozaru vadošajiem uzņēmumiem, kā arī klientiem valsts sektorā, izstrādājot individuālus drošības risinājumus un nodrošinot tehniskās un fiziskās apsardzes, kā arī montāžas un inkasācijas pakalpojumus. AS G4S Latvia ir TOP 10 lielākais privātais darba devējs valstī, nodarbinot vairāk nekā 1400 darbinieku.


G4S uzņēmums Latvijā ir pasaulē lielākās drošības risinājumu kompānijas G4S plc grupas uzņēmums Latvijā. Šobrīd G4S plc darbojas vairāk nekā 110 valstīs, nodarbināto skaitam pārsniedzot 600 000 cilvēku.


AS G4S Latvia ir viens no retajiem uzņēmumiem nozarē, kas saņēmis Industriālo drošības sertifikātu, Atzītās aizsardzības organizācijas Atbilstības sertifikātu un sertifikātu atbilstoši ISO 9001:2008 prasībām.


Informāciju sniedza:
Ilze Jermacāne
AS G4S Latvia Mārketinga un sabiedrisko attiecību dienesta vadītāja


 

Pēdējās izmaiņas: 09.11.2018.