Bekešs: Nākamā gada valsts budžets nes stagnāciju Latgalei

14.12.2010.

Saeima vakar konceptuāli apstiprināja valsts budžetu un 93 to pavadošos likumprojektus.
Partiju apvienības „Par Labu Latviju” deputāti Imants Jānis Bekešs un Rita Strode neatbalstīja vairākus pavadošos likumprojektus.


Mūsu deputāti balsoja „pret” likumprojektu  „Par Pievienotās vērtības nodokli”, kas paredz, ka no nākamā gada 1. janvāra PVN standartlikme Latvijā pieaugs no 21 līdz 22 %, bet samazinātā likme – no 10  līdz 12 %. 


„Latgales iedzīvotājs nevar atļauties maksāt vēl augstākus  nodokļus, kas neapšaubāmi sadārdzinātu cenas gan pārtikai, gan medikamentiem, gan sadzīves pakalpojumiem”, norāda Bekešs.


Bekešs un Strode neatbalstīja arī  likumprojektu «Par nekustamā īpašuma nodokli», kas paredz mājokļiem piemērojamā NĪN likmes dubultošanu.


Taču pēc ilgstošām pārdomām un konsultācijām Partiju apvienības „Par Labu Latviju” deputāti nobalsoja „par” budžeta pieņemšanu 1. lasījumā, jo valstij uzsākot gadu bez budžeta tiek radīti nopietni zaudējumi.


Frakcija centīsies budžetu uzlabot ar saviem priekšlikumiem, kas piedāvā uzņēmuma ienākuma nodokļa novirzīšanu pašvaldību budžetos. Priekšlikumi paredz arī ievērojami lielākus nodokļu atvieglojumus ģimenēm ar bērniem, samazināt auto nodokli par 50 % daudzbērnu ģimenēm.  Mēs esam iesnieguši arī priekšlikumu, kas paredz atstāt nemainīgu PVN likmi medikamentiem,  lai izvairītos no zāļu cenu pieauguma.


Partiju apvienības „Par Labu Latviju” deputāti ir sagatavojuši un iesnieguši arī priekšlikumus, lai nepieļautu sociālās apdrošināšanas nodokļa palielināšanu par 2%.


„Mēs nobalsojām par budžetu 1. lasījumā ar domu, ka frakcijas priekšlikumi tiks atbalstīti, lai kaut nedaudz padarītu vieglāku nākamo gadu  mūsu ļaudīm – it īpaši Latgalē”, norāda Imants Bekešs.


Jāpiebilst, ka  budžeta likumu plānots skatīt Saeimā galīgajā lasījumā 16. decembrī.


Informāciju sagatavoja:
Iveta Ciganova
Saeimas deputāta Imanta Jāņa Bekeša palīdze, tālr: 29101329, e-pasts
iveta.ciganova@saeima.lv
Viesturs Kleinbergs
Saeimas deputātes Ritas Strodes palīgs, tālr: 29166552


 

Pēdējās izmaiņas: 09.11.2018.