Sācies Latvijas jaunatnes čempionāts volejbolā

11.12.2010.

Sestdien, 11.12.2010, Daugavpils BJSS notika Latvijas jaunatnes čempionāta (LJČ) „C1” grupas 1996./1997. gadā dzimušo meiteņu 1.līgas 1.posma 1.sabraukuma sacensības. Tajās startēja mūsu Preiļu BJSS meitenes, Daugavpils BJSS, Smiltenes sporta skolas un Rīgas volejbola skola-1 jaunās volejbolistes.

Sacensību diena solījās būt smaga un neprognozējama. Traumas, kas nebeidz vajāt mūsu sportistes, no sastāva izslēdza pamat sešinieka spēlētāju Kristiānu Upenieci, ar augstu temperatūru uz spēlēm tomēr ieradās Beāte Pudule, ar traumu startēja Renāte Kozule un Beāta Petrova-Kolosova. Trenerei Zojai Jakimovai priekšā stāvēja grūta izvēle, kā nokomplektēt komandu. Tā kā LJČ finālā var iekļūt tikai 5 komandas, katra spēle, sets un punkts ir no svara. Un komandas, ar kurām jātiekas ir potenciālas fināla tīkotājas.

Pirmajā spēlē mūsu meitenes tikās ar Smiltenes SS audzēknēm. Spēles sākums, kā parasti mūsu meitenēm ir graujošs-nokļūstam zaudētājos 10:18! Trenere ņem pārtraukumus un mudina meitenes saņemties, sabraukušie skatītāji nežēlo balsis un beigās smaga, bet pelnīta uzvara setā 25:23. Labi iespēlējusies Anna Svetlova sāk graut pretinieču aizsardzību, Renāte Malnača un Renāte Kozule bloķē uzbrukumus, Anžela Ivanova un Beāta Petrova-Kolosova padod neuzņemamas serves, bet Beāte Pudule organizē lieliskus uzbrukumus. Un mūsu meitenes parāda, kas ir stiprākais uz laukuma 25:5 , 25:11, spēlē 3-0!

Uzreiz nākamā spēle ir ar daugavpilietēm. Meiteņu vēlmi revanšēties par zaudējumu LVF kausa finālā, liek apšaubīt traumēto daudzums, turpretī pretinieces ir pilnā kaujas gatavībā. Cīņa īsti nesanāk, pēc skaisti nospēlētiem diviem-trijiem punktiem seko kritums piecu punktu garumā, sāk parādīties nevajadzīgas kļūdas un nervozitāte. Pirmais sets 13:25. Otrā seta sākums sagrauj visas cerības. Uz „līdzenas vietas” potītes traumu gūst Renāte Kozule. Trenerei nākas viest korekcijas sastāvā, laist spēlēt mazāk pieredzējušās rezervistes, saudzējot meitenes spēlei ar RVS-1. Nesaspēlētais sastāvs zaudē otro setu 8:25. Trešais sets parāda, ka arī jaunākās meitenes Ērika Gribonika, Anastija Lutinska un Anastija Baranova treniņos nav velti zaudējušas laiku. Vēl nedaudz spēka, drosmes, laika un pārējās saturaties! Beigās cienījams zaudējums 15:25, spēlē 0-3.

Atlika atbildīgākā spēle ar rīdziniecēm. Ar treneres un vietējā daktera „burvestībām” uz kājām tika dabūta Renāte Kozule, pēc kārtējās zāļu devas laukumā atgriezās Beāte Pudule. Sākuma sastāvs metās cīņā, bet no ritma izsistās un pagurušās meitenes nespēja īsti koncentrēties. Katrs punkts devās ar lielām pūlēm, toties pretinieces izmantoja jebkuru iespēju. Pirmais sets 25:23. Otrais sets jau likās cerīgs 25:18. Trešais sets atkal sākās ar kļūdām un nervozitāti, kas noveda pie kārtējās traumas. Ar savējo saskrienoties, izstājās Beāta Petrova-Kolosova. Un setā nācās atzīt pretinieču pārākumu 23:25. Uzvaras garšu sajutušas, rīdzinieces burtiski „ar zobiem” plēsās par katru punktu. Spēle punkts-punktā noveda pie rezultāta 24:24. Par laimi spēcīgās pēdējās divas Annas Svetlovas serves, Beātes Pudules piespēles un Renātes Kozules gremdes izrāva uzvaru 26:24, spēlē 3-1!

Apsveicam meitenes un treneri par pašaizliedzīgu uzvaru. Gan jau daugavpilietes apspēlēsim finālā! Tikai, lai Ziemassvētku vecītis atnes mūsu meitenēm un trenerei stipru veselību un veiksmi, bet Dieviņš pasargā no traumām un likstām!

Nākošais 1. posma sabraukums notiks 2011.gada 6. februārī Zvejniekciemā, kad Preiļu BJSS tiksies ar Zvejniekciema un Rīgas volejbola skola-3 komandām. 1.posma noslēgums būs Preiļos 2011. gada 13. martā. Pie mums viesosies spēcīgās Rīgas volejbola skola-2 un Limbažu-Salacgrīvas novadu sporta skolas audzēknes.

Priecīgus Ziemassvētkus un Laimīgu jauno gadu!