Konkursa `Superpuika 2011` finālisti noskaidroti

09.12.2010.

Decembra sākumā Rīgā norisinājās konkursa „Superpuika 2011” 2. kārta jeb „Citas izdzīvošanas skolas” 2. posms.


Otrajā kārtā par iespēju turpināt konkursu finālā sacentās 32 dalībnieki no dažādām Latvijas pilsētām. Šajā kārtā dalībnieku izdzīvošanas prasmes, veicot tehniskus, fiziskus, praktiskus un radošus uzdevumus, tika pārbaudītas, balstoties ne tikai mūsdienu, bet arī iepriekšējo paaudžu nodotajos padomos un zināšanās. Zēni ne tikai sacentās par iekļūšanu finālā, bet arī apguva jaunas prasmes, dodoties piedzīvojumā cauri dažādiem laikmetiem un tradīcijām.


Konkursa 2. kārta norisinājās Tehniskās jaunrades namā „Annas 2”, kur pielietojot praktiskās un tehniskās zināšanas, radošu domāšanu un fizisko sagatavotību, konkursa dalībnieki veica 5 pārbaudes uzdevumus: amatniecības uzdevumā „Putnu gastronoms” dalībnieki no dotajiem materiāliem un pēc dotā parauga gatavoja putnu barotavu; radošajā uzdevumā „Scenogrāfa kaste” dalībnieki dizainēja un gatavoja scenogrāfiju fragmentam no grāmatas T. Jansone „Mumintēta memuāri”; tehniskajā uzdevumā „Benzīnbākas modelēšana” dalībnieki no skārda un papīra rasēja un izgatavoja benzīnbākas modeli; praktiskajā uzdevumā „Nameja rokassprādze” superpuikas meistaroja autentisku Nameja roksassprādzi. Uzdevumos tika vērtēts: darba atbislstība dotajam uzdevumam, doto materiālu un darbarīku racionāla izmantošana, tehniskais izpildījums un darba kvalitāte, iekļaušanās dotajā laikā, darba mākslinieciskais risinājums, darba orģinalitāte un radošā ideja.


Sadarbībā ar biedrību „Ugunszīme” konkursa dalībnieki piedalījās „Bruņinieku spēka turnīrā”, iepazīstot Latvijas senās vēstures un viduslaiku sacensību un cīņas spēļu elementus (bruņas, vairogus, zobenus, šķēpus u.c.).


Pēc sīvas cīņas konkursa finālā (2011. gada martā, Rīgas Cirkā) piedalīsies 10 dalībnieki, tajā skaitā Rožupes pamatskolas 6. klases audzēknis:


Eduards Ancāns


„Superpuika” ir konkurss 11. un 12. gadīgiem zēniem, kuri vēlas sevi izaicināt un pierādīt ekstrēmu, tehnisku, radošu un praktisku uzdevumu veikšanā. Konkurss 2011 gadā svin savu 20 gadu jubileju.


Konkursu organizē: Tehniskās jaunrades nams “Annas 2”
Atbalsta: Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments
Vairāk:
www.tjn.lv


 

Pēdējās izmaiņas: 09.11.2018.