TEHNISKĀS JAUNRADES DIENAS (TJD) RĒZEKNES AUGSTSKOLĀ

21.11.2010.


Svētdien 21.novembrī, svētku brīvdienu izskaņā, Rēzeknes Augstskolas Ekonomikas fakultātes telpās notika kārtējās šī gada Tehniskās jaunrades dienas.


Interesantā un atraktīvā pasākuma dalībnieku un atbalstītāju vidū bija arī 40 Preiļu novada bērnu un jauniešu centra (BJC) organizētā brauciena pārstāvji. Lielākā mūsējo daļa darbojās „Mehānikas praktikuma” darbnīcā, kur vajadzēja konstruēt pa nogāzi brīvi ripojošu transportlīdzekli. Dotajā situācijā vislabāk noorientējās Preiļu Valsts ģimnāzijas pārstāvji – Ervīns Patmalnieks un Inta Gribonika, kuru radītais „autiņš” pa testa trasi ripoja vistālāk. Ar diplomu tika novērtēts arī Pelēču pamatskolas skolēnu darbs – kārtīgs pasažieru autobusa makets. Jāatzīmē Vanagu pamatskolas dalībnieku izdoma, jo viņi izveidoja ļoti simpātisku 70-to gadu kravas motorollera modeli. 


Jaunākie pasākuma apmeklētāji azartiski darbojās „Ķīmijas virtuvē”, kur vispirms vajadzēja aizpildīt darba lapu atrisinot ar ķīmiju saistītus uzdevumus un tad no ikdienā pieejamām izejvielām varēja veidot improvizētu vulkānu. Enerģiskākie Riebiņu vidusskolas un Rožupes pamatskolas pārstāvji ieguva jaunas zināšanas un pamanījās izcīnīt divas godalgas – Rasmai Ormanei un Diānai Harlamovai (Riebiņu vsk.) 1.vieta, Eduardam Ancānam (Rožupes psk.) 2.vieta.


Centīgs darbs notika „Energo stacijas” sekcijā. Dalībnieku uzdevums šajā darbnīcā bija hidroelektrostacijas turbīnas maketa izbūve un improvizēta pārbaude -sacensības, kura turbīna ražo vairāk elektrības zem tekoša ūdens strūklas. Salīdzinot ar citiem TJD pasākumiem, šajā konkursā bija augsts vidējais līmenis, jo visi dalībnieki strādāja akurāti un modeļi ražoja elektrību ļoti labi! Sīvā konkurencē mūsējie Galēnu un Pelēču pamatsskolu censoņi palika rezultātu tabulas vidusdaļā.


Labi veicās arī „Programmēšanas labirinta” apmeklētājiem, kuri modelēja skudru pūžņa darbību. Kaut arī šis pasākums ir vismaz pāris stundas garš, toties apgūtas jaunas zināšanas programmēšanā un ir zināmas iemaņas tās pielietot. Preiļu Valsts Ģimnāzija labi atzīmējās – iegūta pirmā vieta (Sergejs Luhmirins).


Tāpat vairākas stundas strādāt sanāca „Robotikas darbnīcas” dalībniekiem, kuri savu darbu robotu „Sumo cīņās” varēja pārbaudīt tikai vēlu vakarā.


Pasākuma laikā bija iespējas pavērot ķīmijas speciālistu dažādus paraugdemonstrējumus un tāpat arī apmeklēt origami un modelēšanas darbnīcas.
Plašāka informācija par TJD aktivitātēm ir interneta vietnē www.tjd.lv


BJC izglītības metodiķis Guntars Ormanis
2010. gada 23. novembrī


 

Pēdējās izmaiņas: 23.10.2018.