Preiļu 1.pamatskolā skatāmas Aivja Pīzeļa gleznas

01.12.2010.

Preiļu 1. pamatskolas bibliotēkas telpās skatāma Aivja Pīzeļa gleznu personālizstāde „Princeses Martas krasts”. Kopā izstādē skatāmas divdesmit gleznas, kuras gandrīz visas ir izstādītas pirmo reizi. 


Princeses Martas krasts atrodas Antarktīdā un ir daļa no Karalienes Modas Zemes. Visu piekrasti ierobežo ledāji ar 20 – 35 m augstām ledus klintīm. Nosaukums šai vietai dots par godu Norvēgijas kroņprincesei Martai. Izstādes galvenā tēma ir ūdens.


Veidojot šo izstādi, Aivis Pīzelis nemaz nebiju domājis nonākt līdz ledainajai Antarktīdai. Kā sniegs uz galvas uzkrita tās pastāvīgie iedzīvotāji – pingvīni. Šie dzīvnieki sāka veidot stāstu, kas  atspoguļo mūs pašus – cilvēkus Latvijā. Kā rakstīts izstādes anotācijā, ir svarīgi likt cilvēkiem apstāties un paskatīties apkārt – cik daudz dzīvē ir lietu un vietu, kas faktiski nemaksā neko, bet kurām mēs ikdienā pat nepievēršam uzmanību. Tām nav jābūt eksotiskām, jo katrai dienai ir savs dzīvības spēks.


Izstādi varat apskatīt līdz astronomiskā pavasara sākumam – tātad nākošā gada marta otrajai pusei.


Aivis Pīzelis sācis gleznot jau bērnībā. Preiļu 1. pamatskolā par to radusies lielāka interese, jo skolotāja Marianna Abricka mudinājusi talantīgo zēnu strādāt. Preiļos pabeigta arī Mūzikas un mākslas skolas Mākslas nodaļa, vēlāk – Rēzeknes Mākslas un Dizaina vidusskola. Tagad topošais mākslinieks studē Latvijas Mākslas akadēmijas Latgales filiāles glezniecības nodaļā. Aivim Pīzelim jau ir bijušas vairākas izstādes, viņš ir piedalījies mākslas plenēros.


Aivis pastāstīja, ka iedvesmu pārsvarā dod dabas spēks, jo no bērnības ir saskare ar lauku dzīvi Aizkalnes pusē. Ģimene atbalsta jauno mākslinieku gan iedvesmojot strādāt, gan ar līdzekļiem. Nākotnes profesija noteikti būšot saistīta ar gleznošanu, varbūt pat varētu mācīt bērniem gleznot, bet tikai tiem, kuri vēlas to darīt un zina, ka savas izjūtas vēlas izteikt tieši mākslā.


Vēlam Aivim Pīzelim radošu veiksmi!


Maija Paegle,
Preiļu novada domes sabiedrisko attiecību speciāliste


 

Pēdējās izmaiņas: 01.12.2010.