Latvijā ieviesta veselības apdrošināšanas polise, kas derīga visā pasaulē

01.12.2010.

ERGO sadarbībā ar Eiropas lielākās privātpersonu veselības apdrošināšanas sabiedrības DKV grupas uzņēmumu DKV Globality ir kļuvusi par pirmo apdrošināšanas sabiedrību Baltijā, kas gan individuāli, gan uzņēmumiem turpmāk piedāvās iespēju iegādāties visā pasaulē derīgu veselības apdrošināšanas polisi.


Šāda polise nodrošinās veselības apdrošināšanu tām privātpersonām un juridiskām personām, kas plāno vai jau devušās uz ārvalstīm ar nolūku strādāt, mācīties vai arī apmesties uz dzīvi. Ar šo produktu ERGO ir būtiski paplašinājis savu veselības apdrošināšanas pakalpojumu piedāvājumu un turpmāk saviem klientiem piedāvās veselības apdrošināšanu arī ārpus Latvijas teritorijas – pasaules mērogā.


DKV apdrošināšanas sabiedrībai ir vairāk kā 80 gadu pieredze veselības apdrošināšanā un tādejādi ERGO saviem klientiem turpmāk spēs nodrošināt profesionālu un plašu starptautiskās palīdzības, un medicīnisko pakalpojumu partneru tīklu vairāk nekā 26 pasaules valstīs.


Ārvalstīs medicīnas pakalpojumu izmaksas ir līdz pat 5 – 10 reizēm augstākas nekā Latvijā 
Apdrošināšanas sabiedrības ERGO ārsti – eksperti norāda, ka Amerikā, Skandināvijā un attīstītajās Eiropas valstīs, tajā skaitā Lielbritānijā un Īrijā, medicīnas pakalpojumu izmaksas ir pat 5-10 reizes augstākas nekā Latvijā un šāda polise varētu noderēt daudziem cilvēkiem, kas izbrauc no Latvijas.


Ingrīda Ķirse, ERGO attīstības direktore skaidro, ka iemesli tik plašam medicīnas pakalpojumu cenu diapazonam ir dažādi: „To ietekmē  vispārējais labklājības līmenis valstī, nacionālās valūtas kurss, provinces un galvaspilsētas izmaksu atšķirības. Tāpat medicīnas pakalpojumu cenas paaugstina arī pieaugošs pacientu pieplūdums – šāda tendence īpaši izteikta ir Āzijas valstīs.“
Jaunā ERGO piedāvātā veselības apdrošināšana – Globality nodrošina polišu īpašniekiem plašāko pieejamo veselības apdrošināšanas segumu ārzemēs – sākot ar vakcināciju pirms aizbraukšanas, ieteikumiem par ārstiem un slimnīcām, vizīšu organizēšanu, zāļu nodrošināšanu, vienkāršu un ātru izdevumu segšanas procedūru. Jaunā Globality veselības apdrošināšana klientiem nodrošina augstākās kvalitātes standartus un uzticamu veselības aprūpi un ārstēšanu jebkurā pasaules valstī.


ERGO: liela daļa no valsts aizceļojušo nav apdrošinājuši veselību un riskē ar lieliem finansiāliem izdevumiem
Pēc Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) datiem, kas balstīti uz oficiālo Iedzīvotāju reģistra informāciju, laika periodā no 2005.līdz 2009.gadam no Latvijas emigrējuši 25,3 tūkst. iedzīvotāju. Taču 2010.gada deviņos mēnešos, salīdzinot ar identisku laika periodu 2008.gadā, reģistrētā emigrācija pieaugusi vairāk nekā par trešdaļu.


Lielākā daļa Latvijas iedzīvotāju, kuri uz devušies studēt vai strādāt, vai ir pārcēlušies uz dzīvi ārvalstīs, nav apdrošinājuši savu vai savu ģimenes locekļu veselību, jo nav bijusi tāda iespēja, tādējādi saslimšanas gadījumā tie pakļauj sevi neparedzētiem unsalīdzinoši lieliem finansiāliem izdevumiem.


Ingrīda Ķirse, ERGO attīstības direktore: „Neskatoties uz situāciju Latvijas veselības aprūpes sistēmā, veselības aprūpes izmaksas mūsu valstī ir daudz zemākas, nekā, piemēram, Lielbritānijā, Īrijā vai Skandināvijā – populārākajos latviešu emigrācijas galapunktos. Kā esam izpētījuši, nopietnām saslimšanām vai ķirurģiskām operācijām ārvalstīs cenas var būt pat desmit un vairāk reižu lielākas nekā Latvijā.“


Tāpat secinājumu par medicīnas pakalpojumu cenu līmeni citās valstīs var izdarīt pēc paredzētās valsts kvotas (budžeta) uz vienu iedzīvotāju. Piemēram, ja Latvijā uz vienu iedzīvotāju gadā tiek tērēti 195 eiro (137 lati), citviet Eiropā šis rādītājs vidēji ir 2500 līdz 3000 eiro (1757 līdz 2108 lati), Norvēģijā līdz pat 4000 eiro (2811 lati) uz iedzīvotāju. Arī šie fakti nenoliedzami veido ievērojamu cenu atšķirību medicīnas pakalpojumiem dažādās pasaules valstīs.


Ingrīda Ķirse: „Ņemot vērā iepriekš minēto, ERGO ipiedāvātā Globality veselības apdrošināšanas polise, kas darbojas visā pasaulē, ir unikāla iespēja pasargāt sevi no neparedzētiem izdevumiem saslimšanas gadījumos. Pretējā gadījumā neapdrošinātām personām, lai arī atalgojuma līmenis ārvalstīs ir augstāks, ārstēšanās procesa izmaksas var pārsniegt pat vairāku mēnešu ienākumu līmeni.”


Šāda veida starptautiskās veselības apdrošināšanas polises ir ļoti pieprasītas Eiropā, sevišķi darbinieku apdrošināšanai, kuru darba pienākumos ietilpst arī bieži komandējumi un pārbraucieni uz ārvalstīm. Šī noteikti vērtējama arī kā laba iespēja motivēt kvalificētus un lojālus darbiniekus, kas tiek sūtīti strādāt uz ārzemēm.


Par DKV Globality un ERGO apdrošināšanas grupu
 Jaunais ERGO pasaules mēroga veselības apdrošināšanas piedāvājums – Globality tiek nodrošināts sadarbībā ar Eiropā lielākās privātpersonu veselības apdrošināšanas sabiedrības Deutsche Krankenversicherung (DKV) grupas uzņēmumu DKV Globality.
 Eiropā jau vairākus gadus ERGO ir uzņēmums Nr. 1 veselības apdrošināšanas jomā.
ERGO grupas uzņēmumi un DKV Globality pieder starptautiskai pārapdrošināšanas sabiedrībai „Munich Re”, kas ir viena no pasaulē vadošajām pārapdrošināšanas un risku apdrošināšanas sabiedrībām.
Baltijas valstīs ERGO pārstāv starptautisko apdrošināšanas grupu ERGO International AG, kas apvieno 135 apdrošināšanas sabiedrības vairāk kā 30 pasaules valstīs un apkalpo vairāk kā 40 miljonus klientu.
Baltijas valstīs ERGO ir viena no vadošajām apdrošināšanas grupām, kas strādā nedzīvības, dzīvības, veselības un pensiju fondu jomā. Baltijas valstīs ERGO pakalpojumiem, ekspertu zināšanām un finansiālajai stabilitātei uzticas aptuveni 400 000 klientu.


Sīkākai informācijai:
Inese Kronberga
ERGO Latvija AAS
Mārketinga un sabiedrisko attiecību nodaļas speciāliste
Tālr.: 29215409; 67081941
Inese.Kronberga@ergo.lv


 

Pēdējās izmaiņas: 09.11.2018.