Apsveicam jaunās volejbolistes!

28.11.2010.

Veiksmīgi noslēgušās Latvijas volejbola federācijas kausa izcīņas finālsacensības 1996./1997. gadā dzimušajām Preiļu novada BJSS meitenēm! Līdzvērtīgā sacensībā ar Latvijas stiprākajām 5 (piecām) komandām tika pārliecinoši izcīnīta godalgotā 3 (trešā) vieta! Meitenes pierādīja, ka ir stabilas Latvijas pirmā trijnieka komanda – Anastasija Baranova, Anastasija Lutinska, Anna Svetlova, Anželika Ivanova, Beāte Pudule, Ērika Gribonika, Kristiāna Upeniece, Renāte Vaivode, Renāte Malnača, Renāte Kozule, pēdējā brīdī traumu guvušā Beāta Petrova-Kolosova un trenere Zoja Jakimova.


Sacensību pirmajā dienā 27. novembrī, Daugavpils bērnu un jaunatnes sporta skolā, mūsu meitenes tikās ar Limbažu-Salacgrīvas novadu sporta skolas un Rīgas volejbola skolas-4 (Mārupe) audzēknēm. Pirmā spēle ar Limbažiem atkal pierādīja, ka mūsu meiteņu galvenais ienaidnieks ir stress un bailes, nevis pretinieks. Mistiskā veidā zaudējot pirmo setu, nākošajos trijos tika izcīnīta pārliecinoša uzvara 3 : 1!


Nākošā spēle ar RVS-4 bija principiāla. Komandu ar vairākām Latvijas izlases spēlētājam vada Latvijas izlases galvenais treneris, kurš nav uzaicinājis spēlēt nevienu no mūsu komandas meitenēm (izziņai Preiļu BJSS kopš spēlē 4 gadus nekad nav bijušas zemāk par 3 vietu!). Ar mainīgām sekmēm arī šajā spēlē tika izcīnīta pārliecinoša uzvara 3 : 0!


Svētdien 28. novembrī atlika nospēlēt ar Latvijas izlases bāzes komandām Daugavpils BJSS un Rīgas volejbola skola-2. Pārliecību un prieku par „jau iegūto trešo vietu” vēl mulsināja zaudētais sets Limbažiem, kas teorētiski varēja iespaidot vietu sadalījumu.


Kā vienmēr kaimiņu būšana nosaka saspringtu spēkošanos ar daugavpilietēm. Fakts, ka Daugavpils komanda pēdējā brīdī pastiprināja sastāvu ar labākajām 1997. gadā dzimušajām spēlētājām (jāsaka, ka mūsu komandā spēlē gandrīz visas 1997.gadā dzimušās), nozīmē tikai cieņu un mūsu komandas spēka loģisku novērtējumu. Tieši tāda arī bija spēle. Galvas tiesu garākajām pretiniecēm nācās 2 setus lauzt mūsu meiteņu pretestību. Ne tikai lauzt, bet arī atspēlēties, jo vairākas reizes setos bijām vadībā. Diemžēl kļūdas, kas bija loģiska noguruma pazīme, neļāva pirmo reizi apspēlēt meistarīgās daugavpilietes. Pēc punktos līdzvērtīgiem 2 setiem, trešajā notika lūzums, un lai atpūtinātu pamatsastāva spēlētājas, trenere laida spēlēt rezervistes, kas godam pabeidza maču 0 : 3.


Pēdējā spēle ar RVS-2, bija tikai formalitāšu kārtošana. RVS-2 apspēlējot Daugavpils BJSS (pirmo reizi !!!) teorētiski jau bija kausa ieguvējas. Kaut gan atmiņā vēl saglabājusies uzvaras garša pār pretiniecēm pagājušā gada sacensībās Preiļos, vēl mudināja meitenes saņemties ar pēdējiem spēkiem. Arī teorētiski vietu sadalījums varēja mainīties, bet prakse liecināja, ka lieliski satrenētā un saspēlētā Rīgas komanda šogad ir stiprākā. Mūsu meiteņu nogurums pēc cīkstēšanās ar daugavpilietēm lika sevi manīt, bet rīdziniecēm šī bija pirmā dienas spēle, un beigās cienījams zaudējums 0 : 3. Patīkams pārsteigums svētdien bija Preiļu novada domes priekšsēdētāja Alda Adamoviča apmeklējums un atbalsts mūsu meitenēm!


Latvijas volejbola federācijas kausa izcīņas vietu sadalījums: 1- RVS 2; 2- Daugavpils BJSS; 3- Preiļu BJSS; 4- Limbažu, Salacgrīvas NSS; 5- RVS 4(Mārupe). Finansiālā krīze laikam šogad skārusi arī Latvijas volejbola federāciju (LVF), jo spēlētājas tika apbalvotas tikai ar diplomiem un kausu uzvarētājiem. Dīvaini, kā LVF cer attīstīt un motivēt bērnus un jauniešus spēlēt volejbolu, nepasniedzot kaut vai medaļas, un izceļot labākos spēlētājus?! Neskatoties uz to, pēc līdzjutēju, meiteņu un treneres domām par labāko Preiļu komandā tika atzīta Anželika Ivanova, par ko arī saņēma treneres sagādāto pārsteigumu. Svarīgi ir nospēlēt nevis spīdoši vienā spēlē, bet stabili, savu spēju un spēku robežās visā turnīrā. Apsveicam! Apsveicam arī visas meitenes un treneri Zoju Jakimovu, kas kaldināja šo panākumu!Aldis Upenieks 

Pēdējās izmaiņas: 23.10.2018.