„Nordic Partners Properties” industriālajā parkā Salaspilī šogad otro reizi paplašinās mēbeļražotājs „Dižozols Plus”

25.11.2010.

Latvijā lielākais industriālo parku attīstītājs „Nordic Partners Properties” noslēdzis šogad jau otro līgumu par  ražošanas telpu paplašināšanu 1600 kv.m. apmērā ar pašmāju mēbeļu ražotāju „Dižozols Plus” industriālajā parkā Salaspilī, „NP Industrial Village”. Kopumā pēc paplašināšanās uzņēmuma ražotnes platība industriālajā parkā ir aptuveni 3600 kv.m.


Uzņēmuma pārstāvji atzīst, ka paplašināšanos izdevies īstenot pateicoties iepriekš stratēģiski ieguldītām investīcijām modernās tehnoloģijās aptuveni 200 000 eiro apmērā.
Pateicoties veiktajām investīcijām ražošanas tehnoloģijās, uzņēmumam izdevies ne tikai paplašināt saražoto preču sortimentu, bet arī radīt jaunas darba vietas – krīzes laikā uzņēmums palielinājis darbaspēku aptuveni 10 reizes.


Attīstīties ļauj pirms krīzes veiktās investīcijas tehnoloģiju modernizēšanā
„Dižozols Plus” darbību „NP Industrial Village” uzsāka 2008.gadā 1700 kv.m. plašās ražošanas telpās. Kopš sadarbības pirmsākumiem uzņēmums industriālajā parkā paplašinājies divas reizes – abas no tām šogad.


Elita Moiseja, „Nordic Partners Properties” valdes priekšsēdētāja: „Liels gandarījums par mūsu nomnieka panākumiem, ka, neskatoties uz ekonomisko situāciju Latvijā un ārpus tās, „Dižozols Plus” atradis savu nišu, kas ļāvis palielināt gan ražošanas, gan eksporta apjomus.  Turklāt divkārtēja ražotnes paplašināšana gada laikā nav ikdienišķa prakse, īpaši no ekonomikas viedokļa tik sarežģītā periodā, taču tā noteikti liecina par veiksmīgu abpusēju sadarbību ilgtermiņā.”


„Dižozols Plus” ir pašmāju mēbeļu ražotājs ar 17 gadu pieredzi, kas ražošanā izmanto unikālu –  liekti līmēto saplākšņu tehnoloģiju. Tā ir specifiska ne tikai Latvijā, bet arī Eiropā. Visa uzņēmuma produkcija tiek pilnībā eksportēta uz ES valstīm, kā arī uz Skandināvijas valstīm.
 Ģirts Plakans, SIA „Dižozols Plus” valdes loceklis: „Izvērtējot pašreizējo situāciju mēbeļu tirgū,  jāatzīst, ka trīs gadus iepriekš pieņemtais lēmums ieguldīt aptuveni 200 000 eiro lielas investīcijas tehnoloģiju modernizēšanā un attīstībā ir bijis stratēģiski pareizs un sevi pilnībā attaisnojis. Liekti līmēto saplākšņu tehnoloģijas izmantošana uzņēmumam pavērusi ievērojami plašākas tirdzniecības un eksporta iespējas, kas savukārt ļāvis līdz pat 10 reizēm paplašināt arī darba vietu skaitu.” 


Ar liekti līmēto saplākšņu tehnoloģiju iespējams izgatavot mēbeles ar nestandarta dizainu, liektām līnijām, turklāt izmantojot dabisku materiālu – lobskaidas. Mūsdienās pēc visa ekoloģiskā un dabiskā ir ļoti liels pieprasījums, un atšķirībā no Ķīnas un Austrumeiropas ražotājiem, „Dižozols Plus” ražošanā izmanto sarežģītākus un dārgākus produktus, tādējādi garantējot augstu kvalitāti.


Pateicoties izdevīgajiem sadarbības noteikumiem ar „Nordic Partners Properties”, atsaucīgajiem kreditoriem un patriotismam, uzņēmums savu darbību un ražošanas procesu arī turpmāk plāno izvērst tieši Latvijā.


Par „NP Properties”
 SIA „NP Properties” (www.industrial-park.lv) ir lielākais industriālo parku attīstītājs un apsaimniekotājs Latvijā, kas vairāku gadu laikā valsts lielākajās un stratēģiski nozīmīgākajās pilsētās izveidojis 8 industriālos parkus, kuru kopējā platība ir vairāk nekā 140 ha.
„NP Industrial Village” ir pirmais industriālais ciemats Latvijā, tas atrodas Salaspils pilsētas teritorijā – ārpus Rīgas centra, pilsētas apvedceļa tuvumā. Industriālais parks aizņem 60 ha lielu teritoriju, un tā atrašanās vieta ir izdevīga uzņēmumiem, kas nodarbojas ar loģistiku, transporta pakalpojumiem, distribūciju un ražošanu.
„NP Properties” industriālajos parkos darbojas aptuveni 120 nomnieku – pašmāju (68%) un starptautiski (32%) uzņēmumi, no kuriem lielākā daļa ir ražotāji, pārstāvot tādas tautsaimniecības nozares kā metāla, plastmasas, gumijas un koka apstrāde, poligrāfija, iesaiņojuma ražošana u.tml. Kopumā industriālo parku nomniekiem uz doto brīdi iznomātas ražošanas, noliktavu un biroju telpas 140 000 kv.m platībā.


Informāciju sniedza:
Elita Moiseja
„NP Properties” valdes priekšsēdētāja


Informāciju sagatavoja:
Signe Znotiņa
T. 67350501; 22016161


 

Pēdējās izmaiņas: 09.11.2018.