Preilieši kuplā pulkā skrien Līvānos

18.11.2010.

Nu jau deviņpadsmito reizi 18.novembrī skriešanas cienītāji mēroja ceļu uz Līvāniem, lai piedalītos tradicionālajā „Skrējienā pa Ubaglīci”. Šoreiz skrējēju kompānija no Preiļiem  bija diezgan kupla. Daudzi no kuriem ir vieglatlētikas draugi, kuriem uz starta blakus stājas jau pašu bērni. Neskatoties uz nemīlīgajiem laika apstākļiem, skrējēju bija ieradies daudz un ne tikai no tuvākajiem reģioniem. Ieradušies bija arī olimpietis Igors  Kazakevičs un šī gada Latvijas čempione maratonā Dace Lina.


Pirmie distancē devās 8 km distances veicēji – vīrieši, juniori un jaunākie veterāni. Jau ar pirmajiem distances metriem līdera lomu uzņēmās daugavpilietis Andrejs Domaņins (arī mūsu „Cīruļputeņa” uzvarētājs), kurš savu pirmo pozīciju tā arī neatdeva tuvākajiem sekotājiem, olimpietim -slēpotājam Oļegam Andrejevam no Daugavpils un Igoram Kazakevičam. Tūlīt aiz viņiem lielāko distances daļu sekoja mūsu Toms Kunakovs, tomēr distances beigu daļai spēka vēl pietrūka, lai „iekostu” lielajiem vīriem. Tomēr Toma uzvara junioru konkurencē šaubas neradīja. Mārtiņam Bogdanovam un Martinam Mironovam gāja nedaudz smagāk. Godam līdz sestajai vietai vīru konkurencē aizcīnījās Aigars Salenieks. Spēcīga konkurence bija arī jaunāko veterānu grupā, kur ar augstvērtīgu rezultātu Pēterim Trubačam izdevās iespraukties piektajā pozīcijā. Gandarījums par distancē paveikto arī Robertam Ivzānam un Sandim Šķēpam. Tālāk cīņās iesaistījās paši jaunākie – Raivo Liniņam otrā vieta 2002. gadā un vēlāk dzimušo grupā 800m distancē. Četras medaļas mūsu jaunajiem 2000. – 01.g.dz. grupā – vispirms uzvara Mārcim Adamovičam un trešā vieta Raineram Trubačam un dubultuzvara meitenēm – Artai Ūzuliņai un Ievai Adamovičai.


Uz goda pjedestāla augstākā pakāpiena par uzvaru 1999.-98.g.dz. 1000 m distancē kāpa Ilva Valdone. Zēniem 2000 m distancē 1997.-96.g.dz. otrā vieta Austrim Bogdanovam no Aglonas, bet Laurai Kokorītei trešā vieta 1995.-94. g.dz. grupā tai pašā distancē.


Sacensības noslēdza 4000 m distances veicēji, kur sīvā cīņā 1951.-60.g.dz. veterānu grupā šo rindu autoram izdevās izraut uzvaru vienam no saviem sīvākajiem konkurentiem – daugavpilietim Aleksandram Markovam. Šajā pašā distancē sievietēm uz goda pjedestāla trešā pakāpiena tika aicināta Aija Čača. Lai pietiek pacietības jauniem panākumiem! Tiem, kuriem neizdevās izspraukties uz goda pjedestāla, gandarījums par ieguldījumu uzvarā nominācijā „Viskuplākā komanda” un izbaudīto cīņas garšu.


Saviem domubiedriem sakām – uz tikšanos jubilejas skrējienā nākošgad! Paldies sacensību organizatoriem!


Skrējiena rezultāti www.livanuvk.lv vai www.skriesim.lv


Leonīds Valdonis,
novada sporta pasākumu organizators

Pēdējās izmaiņas: 18.11.2010.