„Balta” izmaksā atlīdzību par ceptuvei norautu jumtu

17.11.2010.

Lai segtu zaudējumus par 8. augusta vētras nodarītajiem postījumiem, Madonas ceptuvei „Krūmiņa beķereja” apdrošināšanas kompānija „Balta” ir izmaksājusi atlīdzību 13 000 latu apmērā.


Negadījums notika 8.augustā, kad spēcīga vētra norāva jumtu ceptuvei, tādējādi daļēji apturot tās darbību. Tā kā uzņēmuma īpašums bija apdrošināts, tā pārstāvji vērsās AAS „Balta”, iesniedzot atlīdzības pieteikumu.


„Neviens uzņēmējs nevēlas nonākt situācijā, kad tā darbība pilnīgi negaidīti tiek apturēta piespiedu kārtā. Tieši šādos brīžos arī ir redzams, cik veiksmīgi ir veikta iespējamo darbības risku izvērtēšana un cik labi ir padomāts par to novēršanu. Savā uzņēmumā jau vairākus gadu aktīvi izmantojam apdrošināšanas pakalpojumus gan īpašumu, gan autoparka apdrošināšanai. Tāpēc apdrošināšanu uztveru vairāk kā biznesa instrumentu, kas ļauj saglabāt uzņēmuma darbības nepārtrauktību un samazināt dažādu negadījumu sekas. Nekad nedrīkst aizmirst, ka ir lietas, ko vienkārši nevari ietekmēt. Pašlaik jau veiksmīgi turpinām darbību par saņemto atlīdzību atjaunotajā ēkā. Šajā gadījumā īpaši būtiski bija saņemt atlīdzību avansā uzreiz pēc negadījuma, kas ļāva maksimāli ātri atjaunot uzņēmuma darbību un samazināt dīkstāves radītos zaudējumus,” stāsta „Krūmiņa beķereja” valdes priekšsēdētājs Kaspars Garlejs.


 Pēc AAS „Balta” atlīdzību izmaksu datiem šī gada 8. augusta vētra visā Latvijā ir nodarīja postījumus aptuveni 170 000 latu apmērā. Visbiežāk vētra ir norāvusi jumtus un uzgāzusi ēkām kokus. Vislielākos postījumus vētra nodarīja Madonas un Preiļu rajonā.


 „Atlīdzības par īpašumu bojājumiem galvenokārt tiek pieteiktas saistībā ar dažādu šķidrumu noplūdēm vai ugunsnelaimēm, tomēr nu jau par tradīciju kļuvušās ikgadējās vētras pēdējo gadu laikā pierāda savu postošo spēku. Par īpašuma apdrošināšanu arī pret dabas stihiju nodarītajiem postījumiem īpaši jāpiedomā tiem klientiem, kuru īpašumi ietver dažādas lielas ēkas ar palielinātām pažobelēm, jumta konstrukcijām, kas potenciāli pieļauj pastiprinātu vēja iedarbību. Tāpat jāņem vērā arī ēku tuvumā esošie objekti, ko vējš var uzgāzt uz īpašuma – koki, stabi u.tml. Tieši savlaicīga risku izvērtēšana un pārdomātas rūpes par savu īpašumu ļauj nodrošināties pret šādu nelaimju graujošo ietekmi un maksimāli ātri novērst zaudējumus,” skaidro AAS „Balta” atlīdzību direktora vietnieks Ingus Savickis.
 
Par AAS „Balta”
Apdrošināšanas akciju sabiedrība „Balta” ir vecākais apdrošināšanas uzņēmums Latvijā, kuru Latvijas iedzīvotāji atzinuši par godīgāko apdrošinātāju. „Balta” ietilpst vienā no pasaules vadošajām apdrošināšanas grupām ar 300 gadu pieredzi – RSA Group. Apvienotajā Karalistē mītošā RSA grupa piedāvā apdrošināšanu vairāk nekā 130 valstīs visā pasaulē. Grupas uzņēmumos strādā aptuveni 22 tūkstoši darbinieku. Plašāka informācija internetā http://www.rsagroup.com.


Mediju kontakti:
Kristīne Martinsone
AAS „BALTA” Ārējo komunikāciju vadītāja
Tel. 67082378
Fax: 67082345
E-pasts:
kristine.martinsone@balta.lv


 

Pēdējās izmaiņas: 09.11.2018.