Pārtikas banka „Paēdušai Latvijai” turpmāk sniegs atbalstu arī Latvijas vientuļajiem un trūcīgajiem pensionāriem

05.11.2010.

Vairs nav aiz kalniem Ziemassvētku dāvināšanas laiks, kad tik daudzi vēlas iepriecināt sev tuvos un mīļos. Tomēr ne visiem cilvēkiem ir tuvinieki, kas viņus atceras, sagādā dāvanas un sūtīta sirsnīgus sveicienus šajos skaistajos svētkos. 


Bez pagātnes nevar būt nākotnes, tādēļ labdarības portāla Ziedot.lv projekts „Paēdušai Latvijai” turpmāk sniegs atbalstu arī vientuļiem, veciem ļaudīm akcijas „Paēdušai Latvijai – sirmgalvjiem” ietvaros. Laikā, kad tuvojas skaistie un sirsnīgie Ziemassvētki, visi līdzekļi, kas pārtikas bankai saziedoti pēc 1.novembra tiks novirzīti pārtikas paku iegādei vientuļajiem sirmgalvjiem. Savukārt par ziedojumiem, kas veikti līdz 1.novembrim turpināsies pārtikas paku iegāde krīzes skarto ģimeņu atbalstam.


Par akcijas laikā saziedotajiem līdzekļiem, atbalstot vientuļos un trūcīgos pensionārus, paredzēts sagādāt ievērojamu daudzumu pārtikas paku – katru 4 latu vērtībā. Vienā šādā pārtikas pakā būs eļļa, mannas putraimi, tēja, medus, zivju un gaļas konservi, cukurs, karameles, makaroni, milti un sausais buljons.


Turklāt ikvienam būs iespēja trūcīgajiem un vientuļajiem sirmgalvjiem nosūtīt savus sirsnīgos vēlējumus svētkos, jo visos „Maxima” veikalos būs iespējams saņemt īpašas Ziemassvētku apsveikumu kartiņas. Ikviens tajās varēs ierakstīt savu novēlējumu, un tās tiks nogādātas sirmgalvjiem. Kartiņas rotās kāda Latvijas skolēna zīmējums, kas būs darināts īpaši akcijai „Paēdušai Latvijai – sirmgalvjiem”.


Latvijā vairāk nekā piektā daļa (20,2 %) iedzīvotāju jeb 454,6 tūkstoši cilvēku ir pensionāri. Vairāk nekā puse no viņiem mēnesī iztiek ar summu, kas mazāka par noteikto valsts iztikas minimumu, kurš patlaban ir 167,38 lati. 35 tūkstoši pensionāru saņem pensijas līdz 100 latiem mēnesī. Pārtikas pakas un Ziemassvētku apsveikumus saņems tie sirmgalvji, kuru pensijas nepārsniedz iztikas minimumu un kuri savos mājokļos mitinās vieni paši.


Akcijai „Paēdušai Latvijai – sirmgalvjiem” tāpat kā līdzšinējam projektam būs iespējams ziedot, izmantojot „Maxima” veiklu tīklā izvietotās ziedojumu kastītes, un ikviens Latvijas iedzīvotājs varēs zvanīt pa tālruni 90006488, lai ziedotu vienu latu. Tāpat turpināt atbalstīt projektu varēs, ziedojot portālā www.ziedot.lv, kur iespējams arī atrast plašāku informāciju par projektu.


Pārtikas banka „Paēdušai Latvijai” ir labdarības portāla Ziedot.lv projekts, kas sniedz atbalstu krīzes skarto ģimeņu nodrošināšanā ar pārtiku. Palīdzība galvenokārt domāta bezdarba un ekonomiskās krīzes skartām ģimenēm ar bērniem, kā arī bezdarbniekiem, kuriem beidzas pabalsta saņemšanas termiņš, bet darbs objektīvu iemeslu dēļ vēl nav atrasts. Tagad līdzšinējais projekts tiek papildināts ar atbalstu vientuļajiem un trūcīgajiem pensionāriem Ziemassvētku un gadumijas laikā.


 

Pēdējās izmaiņas: 09.11.2018.