Ziemeļvalstu bibliotēku nedēļa 2010

08.11.2010.

Gadskārtējā Ziemeļvalstu bibliotēku nedēļa šogad notiks no 8. līdz 14. novembrim, kad vairāk nekā 2000 institūcijas no Ziemeļvalstīm un Baltijas valstīm pārlapos vairākus Ziemeļvalstu autoru darbus. Šī gada tēma ir „Teiksmainie Ziemeļi” un izvēlēto daiļdarbu pamatā ir fantāziju rosinošas darbības un maģiskais reālisms.


Vairāk nekā 1000 gadus senais īslandiešu „Vecās Edas Zintnieces pareģojums”, kuru latviešu valodā tulkojis Uldis Bērziņš, tiks pretstatīts mūsdienu modernajiem tekstiem. Latvijas bibliotēkās lasītāji iepazīsies ar dāņu rakstnieces Lēnes Koberbēlas (Lene Kaaberbøl) darbu „Kauninātājas meita”, izdots 2004. gadā apgādā “Zvaigzne ABC” un atmiņā atsauks Kārļa Skalbes tēlojumu „Kā es braucu Ziemeļmeitas lūkoties”. Mazie lasītāji iepazīsies ar leduslācēnu Illi no Grenlandes, par kura dēkainajām gaitām grāmatu “Leduslācēns Ille” uzrakstījis Ivars Sīlis, izdota 2009. gadā apgādā “Zvaigzne ABC”. 


Ziemeļvalstu bibliotēku nedēļas laikā notiks daudzi lieliski pasākumi, kā piemēru gribam minēt pasākumu „Saruna par Ziemeļu teikām”, kas notiks Rīgas Centrālās Bibliotēkas Svešvalodu bibliotēkā, Rīgā, Krišjāņa Valdemāra ielā 5, Kongresu namā, 8.novembrī plkst. 18.00. Šeit būs iespēja uzzināt par ziemeļu tautu, skandināvu, latviešu un senbaltu teikām – par Rūnām un citām zīmēm, par Odīnu, Freiju, Baldru, par kraukļiem, milzeņiem, rūķiem, vilkiem… Par teiksmainajiem Ziemeļiem!
Par citiem pasākumiem Ziemļvalstu bibliotēku nedēļas ietvaros lūdzam informāciju meklēt savā tuvākajā bibliotēkā vai bibliotēkas mājas lapā.


Inga Puriņa
Informācijas padomniece
Ziemeļu Ministru padomes birojs Latvijā


 

Pēdējās izmaiņas: 09.11.2018.