Vairāk kā 90 procentiem strādājošo pietrūkst enerģijas visai darba dienai

04.11.2010.

Gandrīz puse Latvijas birojos strādājošo atzīst uzkodu baudīšanu kā labāko veidu, lai atjaunotu darba dienas gaitā izsīkušos enerģijas krājumus. Šāds fakts atklājies Snapshots un Kārums Active veiktajā interneta aptaujā.38 % strādājošo darba laikā ķeras pie uzkodām, lai atjaunotu enerģiju. Neliela uzkoda ir otrs populārākais enerģijas atjaunošanas veids pēc kafijas vai tējas tases. Šo spēku atgūšanas metodi izmanto 68 % respondentu.Kā liecina Snapshots un Kārums Active aptaujas dati, tikai 7 % augstākā un vidējā līmeņa darbinieku jūtas lieliski visu darba dienu, neizjūtot nepieciešamību atjaunot enerģiju, pie kam sievietes vēl retāk – tikai 4 %. Savukārt lielākais vairums jeb 93 % respondentu izjūt nepieciešamību pēc pārtraukumiem.


Sievietes kopumā nogurst vairāk – tikai 4% atzīst, ka darba dienā vispār nejūt enerģijas izsīkumu, kamēr par nogurumu darbā nesūdzas 8% aptaujāto vīriešu.


Izrādās, ka sievietes pastaigu kā spēku atjaunošanas metodi izvēlas retāk nekā vīrieši, tā rīkojas 25% sieviešu un 27% vīriešu, bet sievietes savukārt atelpas brīdi biežāk izvēlas aprunāties ar kolēģiem. Pārsteidzoši, ka aprunāšanos kā atpūtu galvenokārt izvēlas tieši augstākos amatos un labāk atalgotie darbinieki, t.i. 37% no aptaujātajiem, kuru atalgojums ir virs 400 latiem, kamēr kopējais rādītājs ir 24%. Arī apēst kādu našķi, lai atjaunotu enerģiju, nedaudz biežāk izvēlas tieši augstākā līmeņa darbinieki tā atzīst 42% šīs grupas respondentu.Arī dietoloģe Lolita Neimane enerģijas atjaunošanai darba dienas laikā iesaka nelielas uzkodas: „Darba dienas otrajā pusē, kad līdz omulīgajām mājas vakariņām vēl ir labs laika sprīdis, ir vērts padomāt par kādu veselīgu našķi. Ja tas izpaliks, var gadīties, ka vakarā apēdīsim par daudz enerģijas, kuru vēlajās vakara stundās mūsu organisms vairs nevarēs izmantot un tā ‘nosēdīsies’ tauku rezervēs. Vienīgi jāatceras, ka darba dienas otrajā cēlienā lieti noderēs uzkoda, kas satur pilnvērtīgas olbaltumvielas un ogļhidrātus, kas ļauj organismam ātri un dabiski atjaunot enerģiju, lai tās vēl pietiktu arī sporta klubam, kuru apmeklējam pēc darba, un ģimenei, kas mūs gaida mājās”.


Izrādās, ka smēķēšanu kā enerģijas atjaunošanu Latvijā sievietes izvēlas vairāk nekā vīrieši – 30% sieviešu uzsmēķē, lai atgūtu spēkus, kamēr ‘pīppauzēs’ darbavietā atzīstas 25% vīriešu, kamēr apēst kādu uzkodu spēku atjaunošanai izvēlas pilnīgi vienāds skaits vīriešu un sieviešu.Uzkodas visbiežāk izmanto jauni cilvēki – 45% respondentu vecuma grupā no 19 līdz 24 gadiem, toties kafijas vai tējas tasi enerģijas atjaunošanai ir iecienījuši vecāki ļaudis, – to apstiprina 80% respondentu vecuma grupā no 50 līdz 74 gadiem. Interesanti, ka vismazāk enerģijas izsīkumu darbā jūt iedzīvotāji vecumā no 30 līdz 39 gadiem.Kā rāda aptauja, enerģijas atjaunošanai Latvijas iedzīvotāji izmanto dažādas metodes: sarunas ar kolēģiem, žurnālu šķirstīšanu, sērfošanu internetā, smēķēšanu un apzinīgākie – pastaigu svaigā gaisā.Ņemot vērā šo faktu, kā arī iedzīvotāju pieaugošo interesi par veselīgiem produktiem, „Rīgas Piensaimnieks” no šā gada 1.novembra piedāvā pircējiem jaunu, Latvijai unikālu produktu sēriju Kārums Active, kas palīdz ātri atjaunot organisma dabisko enerģiju. Unikālā sastāva dēļ Kārums Active ir jauna un novatoriska piena produktu grupa, kas apvieno piena produkta labākās īpašības un dabiskās enerģijas avotu – glikozes un fruktozes kombināciju. Jaunums Latvijas tirgū ir arī dzeramā jogurta iepakojums, kas ērti atverams pat kustībā.Par Kārums Active
„Kārums Active” sastāvā ir glikoze un fruktoze proporcijās, kas nodrošina organisma dabiskās enerģijas ātrāku atjaunošanos un ilgāku saglabāšanos. Produkta sastāvs ir apstiprināts atbilstošā Eiropas Savienības veselības institūcijā, prasība Nr. 472.


Renārs Bitāns
Tirdzniecības un mārketinga direktors
SIA „Rīgas Piensaimnieks”Informāciju sagatavoja:
Kristīne Toma
Sabiedrisko attiecību speciāliste

Pēdējās izmaiņas: 09.11.2018.