Atklātas invalīdu biedrības jaunās telpas

12.10.2010.

Šī gada 12. oktobrī ar lentas griešanu un uzrunām tika atklātas Preiļu novada invalīdu biedrības jaunās telpas Rēzeknes ielā 26, Preiļos. Jaunās telpas invalīdu biedrībai šī gada aprīļa beigās piešķīra Preiļu novada dome, noslēdzot patapinājuma līgums uz pieciem gadiem. Novada dome sedz arī šo telpu komunālos maksājumus. Tā kā telpas ilgāku laiku bija stāvējušas neizmantotas, tām bija nepieciešams kosmētiskais remonts un uz šo invalīdu biedrības aicinājumu atsaucās Sociāldemokrātiskās partijas „Saskaņa” Preiļu nodaļa, kuri sagādāja remontam nepieciešamo un organizēja arī pašu remontu.


Uz jauno telpu atklāšanu bija aicināti gan invalīdu biedrības atbalstītāji, gan sadarbības partneri. Līdzās Preiļu novada invalīdu biedrības valdes priekšsēdētājai Inārai Prudānei lentu pārgriezt tika aicināti Preiļu novada domes priekšsēdētājs Aldis Adamovičs un Sociāldemokrātiskās partijas „Saskaņa” Preiļu nodaļas vadītājs un domes deputāts Viktors Ozoliņš. Turpinājumā viesi sveica invalīdu biedrību un tās vadītāju un vēlēja arī turpmāk aktīvi darboties. Pēc uzrunām katrs no pasākuma dalībniekiem tika aicināts veidot simbolisku gleznu, tajā ielīmējot kādu puķi. Invalīdu biedrība, pateicībā par atbalstu, pasākuma dalībniekiem dāvināja invalīdu veidotus spilventiņu.


Preiļu novada invalīdu biedrības valdes priekšsēdētāja Ināra Prudāne aicina invalīdus, īpaši jauniešus, nesēdēt mājās, bet gan nākt uz biedrību un darboties. Telpas un inventārs ir pieejams katru darbadienu no plkst. 9:00 līdz 17:00. Biedrības telpās ir pieejami arī divi trenažieri. Katru otrdienu no plkst. 17:00 biedrības telpās notiek sporta aktivitātes.


Invalīdu biedrībai arī uz priekšdienām ir iecerētas daudzas aktivitātes. I. Prudāne pastāstīja, ka 25. oktobrī jau notika biedrības organizēts domino turnīrs. Šobrīd vēl tiekot precizēts datums, kad notiks tradicionālās invalīdu rudens sporta spēles. Decembra sākumā esot iecerēts rīkot starptautiskās invalīdu dienas pasākumu, tomēr tā norisei esot ļoti nepieciešams arī sponsoru atbalsts, tāpēc tiek aicināti pieteikties visi atbalstīt gribētāji.


 

Pēdējās izmaiņas: 23.10.2018.