ZAĻAIS PUNKTS AICINA STUDENTUS PIETEIKTIES VIENAS NAKTS PIEDZĪVOJUMU NOMETNEI „ZAĻĀ NAKTS”

07.11.2010.

Latvijas Zaļais punkts sadarbībā ar Latvijas Lauksaimniecības universitāti aicina visu Latvijas augstskolu studentus veidot komandas un startēt konkursā, lai cīnītos par iespēju piedalīties pirmajā izglītojošajā vienas nakts piedzīvojumu nometnē „Zaļā nakts”. Nometne notiks 16. novembrī, gadskārtējo Studentu dienu ietvaros Jelgavā, LLU Ekonomikas fakultātē (Svētes iela 18). Nometnes sākums pulksten 16.00!


Zinošu speciālistu virsvadībā darbojoties piecās darbnīcās, studenti iegūs informāciju par tādiem būtiskiem vides jautājumiem kā dabai draudzīga atpūta, izdzīvošana dabā, atkritumu daudzuma samazināšana, ekodzīve kā arī resursu taupīšana un energoefektivitāte. Nometnes dalībniekiem tiks piedāvāta uz pieredzi balstīta izglītība, kas ļauj mācīties aizraujoši un interesanti, ikvienam nodrošinot iespēju pašam piedzīvot, pārdzīvot un pielietot iegūtās zināšanas un prasmes. Projekts ne vien izglītos, bet arī veicinās studentu interesi par procesiem dabā Latvijā un pasaulē, kā arī rosinās saturīgi pavadīt brīvo laiku, izzinot sevi, sabiedrību un apkārtējo vidi. 


Nometnē studenti tiks apmācīti piecās darbnīcās: „Ekodzīve” (vadītāja – žurnāla „Vides Vēstis” galvenā redaktore Anitra Tooma); „Āra dzīve. Izdzīvošana. Komunikācija” (vadītājs – āra dzīves apmācību centra „Pelēkais vilks” instruktors Nils Klints), „Atkritumi: reduce, reuse, recycle jeb samazini, izmanto atkārtoti un nodrošini pārstrādi” (vadītāja – Latvijas Zaļā punkta mārketinga un komunikācijas projektu vadītāja Rita Bubina); „Energoefektivitāte” (vadītājs – „Latvenergo” Energoefektivitātes centra elektroinženieris Andris Spīdāns), „Dabasgāze – sākums labai enerģijai” (vadītājs – AS „Latvijas Gāze” Mācību centra inženieris Kaspars Šampiņš).
Pēc apmācībām visi nometnes dalībnieki piedalīsies sacensībās – zināšanu pārbaudē, kur kopā ar savu komandu meklēs atbildes, spriedīs, domās, atcerēsies darbnīcās iemācīto un dzīvē pieredzēto.


Lai piedalītos nometnē, nepieciešams izveidot piecu zinātkāru un aizrautīgu studentu komandu. Komandai līdz šī gada 7. novembra pulksten 24.00 jāaizpilda anketa Latvijas Zaļā punkta mājas lapā http://www.zalais.lv/lv/zala-nakts-2010/zala-nakts-aptauja-studenti/ un jāatbild uz dažādiem jautājumiem par vidi un cilvēku tajā, kā arī jāapraksta komandas dalībnieku ikdienā veiktās 3-5 darbības vides ilgtspējas veicināšanai. Uz nakts nometni tiks aicinātas 20 komandas, kuras iegūs vislielāko punktu skaitu.


„Zaļās nakts” uzvarētājkomanda  balvā saņems piedzīvojumu ekskursiju 250 latu vērtībā no Latvijas Zaļā punkta. „Zaļās nakts” atbalstītājs „Latvenergo” vienai komandai piešķirs simpātiju balvu – dāvanas un ekskursijas uz interesanto Latvenergo muzeju, kā arī  Latvenergo  Energoefektivitātes centru, kur komanda varēs gan jautri pavadīt kopā laiku, gan uzzināt daudz jaunas informācijas par zaļu enerģiju un energotaupības iespējām studenta dzīvē.„Studentu Zaļo nakti” atbalsta Latvenergo, Latvijas Lauksaimniecības universitātes Studentu pašpārvalde, nacionālais e-dienests INBOX.lv.

Pēdējās izmaiņas: 09.11.2018.