N. Rancāna ielas 8. mājai nosiltina bēniņus

27.10.2010.

Cauri bēniņiem māja zaudē līdz pat 25% no siltuma, tomēr šo problēmu ir iespējams risināt- mājas bēniņus nosiltinot.


Kā pastāstīja N. Rancāna ielas 8. mājas vecākā Anna Patmalniece, tieši siltuma aizplūšana cauri bēniņiem, ko apliecināja auksti augšējo stāvu dzīvokļi un sniega kušana no jumta jau pie -3 grādiem, bija vieni no iemesliem, kāpēc iedzīvotāji nolēma, ka viņu mājai no uzkrātajiem apsaimniekošanas līdzekļiem šogad ir nepieciešams nosiltināt mājas bēniņus. Pēc konsultācijām ar speciālistiem un viņu ieteikuma, mājas iedzīvotāji par labāko bēniņu siltināšanas materiālu esot izvēlējušies ekovati. Par savu lēmumu iedzīvotāji informēja mājas apsaimniekotāju SIA „Preiļu saimnieks”.


Ekovate, kas ir efektīvs un kvalitatīvs siltumizolācijas materiāls, kas sastāv no celulozes šķiedras un piejaukumiem, citās pasaules valstīs tiek izmantota jau vairāk nekā 60 gadus, tomēr Latvijā to izmanto salīdzinoši nesen un to piedāvā tikai dažas firmas. Preiļos iepriekš šis siltināšanas materiāls daudzdzīvokļu dzīvojamās mājas siltināšanai nebija izmantots. Ņemot vērā iedzīvotāju izvēli, SIA „Preiļu saimnieks” valdes priekšsēdētājs Jānis Mūrnieks apzināja tirgus piedāvājumus un sagatavoja izmaksu aprēķinus. Tā kā siltināšanas ar ekovati izmaksas nav no mazajām (viena m2 izmaksas sastāda aptuveni Ls 5), mājas iedzīvotājiem tika piedāvātas arī lētāki risinājumi ar citiem siltināšanas materiāliem, tomēr iedzīvotāji savu izvēli nemainīja.


Par objekta siltināšanu SIA „Preiļu saimnieks” noslēdza līgumu ar SIA „RB Projektu Birojs”, kuriem ir jau 11 gadu pieredze ekovates izmantošanā. Firmas speciālisti Preiļos ieradās un darbu uzsāka 26. oktobrī. Ekovate tika bērta speciālā iekārtā, no kuras pa cauruli tā tika padota līdz mājas bēniņiem, kur tā tika ieklāta ar sauso iepūšanas metodi ar speciāla ekovates iestrādes aparāta palīdzību, kas nodrošina vienlaidus klājumu bez šuvēm un nenosiltinātām iedobēm. SIA „RB Projektu Birojs” speciālisti darbu pabeidza dienas laikā. Siltinot tieši ar ekovati mājas iedzīvotāji ir ieguvuši vairākus ieguvumus vienlaicīgi, jo ekovate pilda ne tikai termoizolācijas funkciju, bet arī ietilpst grūti aizdegošos materiālu grupā, kā arī tai ir insekticīda un antiseptiska iedarbība.


Anna Patmalniece par N. Rancāna ielas 8. mājas vecāko ir nepilnu gadu, tomēr paveiktais un iecerētais liecina par lielu apņēmību un darba sparu. Pagājušo gadu mājai par apsaimniekošanas līdzekļiem ir uzstādītas metāla ārdurvis. Uz nākošo gadu esot iecerēts veikt kāpņu telpu remontus. Esot iecere par ventilācijas sistēmu sakārtošanu, tomēr pagaidām šis jautājums esot palicis atklāts. Ja izdotos veikt šos darbus, tad māja būtu daudz maz savesta kārtībā. Kundze aktīvi konsultējas ar SIA „Preiļu saimnieks” speciālistiem un uzklausa arī viņu ieteikumus. Arī pārējie mājas iedzīvotāji aktīvi iesaistās savas mājas problēmu risināšanā un tas ir ļoti svarīgi, lai sekmīgi izdotos īstenot iecerēto.

Pēdējās izmaiņas: 27.10.2010.