Viļānu ielas 4. mājas iedzīvotāji ķērušies klāt ēkas labiekārtošanas un siltināšanas darbiem

28.10.2010.

Savas mājas labiekārtošanas un remontdarbiem sarosījušies Viļānu ielas 4 dzīvokļu īpašnieki. Pagājušā gada rudenī par mājas vecāko ievēlēta darbīga un uzņēmīga sieviete Valentīna Brakovska. Pateicoties iedzīvotāju iniciatīvai un aktīvai mājas vecākās darbībai, par mājas labiekārtošanu ir izteikti priekšlikumi apsaimniekotājam SIA „Preiļu saimnieks”, un ir iesākti pirmie mājas sakārtošanas darbi.


Pirms neilga laika veikta mājas divslīpju jumta bēniņu gala sienas apšuvuma atjaunošana, drīz tiks nomainīts apšuvums arī otrajai mājas gala sienai. Līdz šim caur veco apšuvumu lietus laikā mājā tecēja ūdens, tagad problēma ir atrisināta.


Visā 18 dzīvokļu mājā ir nomainīti logi kāpņu telpās, turpmāk būs vienīgi jāseko, lai logi pēc telpas izvēdināšanas tiktu aizvērti un apkures sezonā neizplūstu ārā siltums. Tagad notiek mājas kāpņu telpas remonts.


Valentīna Brakovska pastāstīja, ka no apsaimniekošanas naudas bija izveidojies uzkrājums ap 3000 latu, un paši dzīvokļu īpašnieki sākuši rēķināt, kādus darbus par iekrāto naudu varētu veikt. Vispirms visi vienprātīgi nolēmuši sakārtot kāpņu telpu mājā, lai tā būtu silta un vizuāli pievilcīga.


Divslīpju jumta bēniņu vienas gala sienas apšuvuma atjaunošana izmaksāja 108 latus, vēl jāatjauno apšuvums otrajai gala sienai. Katra loga nomaiņa izmaksājusi 100 latus. Valentīna Brakovska ir noskaņota optimistiski un cer, ka iekrātās naudas pietiks visiem darbiem. Ja remontdarbu tāme nedaudz pārsniegs uzkrātos līdzekļus, tad pavisam tuvu jau nākošais gads, un paveiktos darbus varēs apmaksāt no naudas, kas iekrāsies nākošajā gadā.


Visus darbus veic SIA „Preiļu saimnieks” strādnieki, arī kāpņu telpas krāsošanas un remontdarbi uzticēti profesionāļiem – SIA „Preiļu saimnieks” remontstrādniekiem – krāsotājiem Valentīnai Voložaņinovai, Anastasijai Berezņikovai un Oļegam Bistrovam. Par viņu triju veikumu paldies saka to māju iedzīvotāji, kur jau veikts kosmētiskais kāpņu telpu remonts, un arī Viļānu ielas 4. mājas vecākā ir apmierināta ar krāsotāju darbu.


Māja uzcelta 1981. gadā, nekādi lielāki remontdarbi līdz šim tajā nav veikti, tāpēc mājas iedzīvotāji jau saplānojuši turpmāko rīcību. Jumtu varēšot nomainīt vēlāk, jo tas vēl nerada problēmas, vispirms vajadzētu nosiltināt ēkas abus galus, jādomā par balkonu pievilcīgāku vizuālo izskatu. Kā labs piemērs tam ir atjaunotie balkoni mājās Liepu ielā 7 un Aglonas ielā 29. Pavasarī pašu mazāko mājas iedzīvotāju vajadzībām mājas pagalmā jāuzstāda jauna smilšu kaste ar vāku, kuras ideju mājas vecākā jau nolūkojusi Brīvdabas muzejā pie amatniekiem.


SIA „Preiļu saimnieks” speciālisti ir pretimnākoši, un iedzīvotāju ierosinātie pavasarī veicamie darbi jau tiek ierakstīti darba plānā nākamajam gadam. Lai veicas!   

Pēdējās izmaiņas: 28.10.2010.