Jaunās un topošās māmiņas apgūst dažādas sociālās prasmes

25.10.2010.

Preiļu novada vakara (maiņu) un neklātienes vidusskolā noslēdzies projekts „Gribas, lai baltā pasaulē balti cilvēki iet”, kura laikā vienpadsmit jaunās māmiņas apguva un pilnveidoja dažādas sociālās prasmes.


Finansiāli projektu atbalstīja KNHM fonds (Nīderlande), bet projekta ieviešana notika ar biedrības „Preiļu rajona partnerība” atbalstu projekta „Sabiedrība ar dvēseli” ietvaros.


Gandrīz četru mēnešu garumā skolā darbojās iniciatīvas grupa: Lidija Ceriņa, Inta Vilcāne, Natālija Isajeva, Gaļina Streļčuka, Dzintra Šmukste, Rita Surgunte, Valentīna Karpušenko, Kristīne Stolipina, Sandra Zagorska un Mārtiņš Zarāns. Projekta aktivitātēs ar interesi piedalījās Margarita (Briška) Jakuševa, Ļubova Ļebedeva, Sigita Sarbaja, Diāna Čubreviča, Aļona Samarina, Lilija Tumaševiča, Katrīna Plovnova u.c. Jaunās māmiņas apguva floristikas pamatus, iemaņas ziedu kārtošanā, dāvanu saiņošanā un noformēšanā, galda klāšanas kultūru, ēdienu gatavošanu un noformēšanu. Notika nodarbības par stila un ģimenes tradīciju izkopšanu, meitenes tikās ar psiholoģi Ilzi Čamani.


Projekta laikā tika izveidoti divpadsmit ģimenes albūmi Lidijas Ceriņas vadībā, uzņemta īsfilma ar Jāņa Zarāna palīdzību, Inta Vilcāne projekta dalībnieces konsultēja CV rakstīšanā un stila veidošanā. Jauno māmiņu savstarpējās sarunas par dažādu ģimenes problēmu risināšanu vadīja sociālā darba pedagoģe Lidija Ceriņa, skolotājas Gaļinas Streļčukas vadībā māmiņas mācījās, kā glīti iesaiņot dāvanas bērniem, radiem un draugiem, neizlietojot daudz līdzekļu. Meitenes mācījās veidot pušķus, noformēt telpas svētkiem, veidot dekorus. Praktisko floristikas darbnīcu vadīja pedagoģe Lidija Ceriņa


Par gadskārtu tradīciju svinēšanu ģimenē stāstīja  Klavdija  Zarāne: jaunās māmiņas guva idejas Jāņu svinēšanai, Lieldienu svētku gatavošanai, Adventa laika pavadīšanai un Ziemassvētku gaidīšanai. Tika runāts arī par gatavošanos kristībām, krustvecāku izvēli, dāvanām, telpu un galda noformēšanu. Meitenes iepazīstināja klātesošās dalībnieces ar tradīcijām viņu ģimenēs.


Projekta noslēgumā noskatījās izveidoto īsfilmu, izgatavotos ģimenes un kopējo albumu, diskutēja par projektā iegūto, kā arī par lietām, kas neizdevās.


Projektā iesāktās aktivitātes turpināsies, jo četras māmiņas jau ir izteikušas vēlmi padziļināti apgūt dāvanu saiņošanu un floristiku. Arī turpmāk skola veicinās jauno un topošo māmiņu sociālo atbildību un iekļaušanos sabiedrībā.


Klavdija Zarāne,
Preiļu vakara (maiņu) vidusskolas direktore

Pēdējās izmaiņas: 25.10.2010.