Biedrība „Savai skolai” izveido spēļu un atpūtas istabu Preiļu 1.pamatskolā

13.10.2010.

13. oktobrī Preiļu 1.pamatskolā bija neparasta diena, kad notika dažādas radošās darbnīcas skolas bērniem. Tie bija svētki visiem – gan lieliem, gan maziem, jo svinīgi durvis vēra spēļu un atpūtas istaba.


Pateicoties biedrības „Savai skolai” realizētajam projektam „Bērnu lietderīga laika pavadīšanas iespēju nodrošināšana” ikviens bērns jaunatvērtajā istabā var atrast sev tīkamu nodarbi un saistoši pavadīt savu brīvo laiku. Kopā ar bērniem strādā skolotāja Solvita Volonte, kura atkal ir atgriezusies Preiļu 1.pamatkolā pēc neilga pārtraukuma.


Biedrība „Savai skolai” izveidota pirms pusotra gada. Visaktīvākie no vecākiem, kuri ielikuši visvairāk pūļu un sava brīvā laika, lai izdotos iecerētais, ir biedrības valdes priekšsēdētājs Juris Erts un biedrības valdes locekle,  uzņēmēja Maruta Plivda. Finansējums 4500 latu apmērā telpas labiekārtošanai, datora, televizora, stereoiekārtas un mēbeļu iegādei piesaistīts no LEADER programmas, Preiļu novada domes līdzfinansējums sastāda 500 latus. Materiālu telpas remontam sponsorējusi SIA „Olūts”, bet, pateicoties pašas Marutas Plivdas aktivitātei, remontdarbus brīvprātīgi veica profesionāls celtnieks Edgars Rubens.


Spēļu un atpūtas istabas atklāšanas dienā projekta realizētājus sveica daudzie ciemiņi, tomēr vislielākā dāvana – desmit datori – tika saņemta no a/s „Latvijas Krājbanka”. Sirsnīgus pateicības vārdus visiem projekta realizētājiem un atbalstītājiem veltīja skolas direktore Nora Šņepste.


Maruta Plivda pastāstīja, ka šis projekts ir pirmais solis tam, lai veidotos veiksmīga sadarbību starp skolu, vecākiem un bērniem, kas ir ļoti nepieciešama labvēlīga mācību procesa nodrošināšanai. Biedrībai tagad ir daudz draugu un parādās arvien jauni atbalstītāji, kuri vēlas palīdzēt. Jau tagad ir ieceres arī citiem projektiem.


Projekta koordinatore Lolita Adamoviča pirms gada pabija Vācijā un iepazinās ar to, kā šāda veida pasākumi notiek aiz Latvijas robežām. Viņa pastāstīja, ka jau toreiz bijušas idejas veidot kaut ko līdzīgu, bet, pateicoties biedrības izveidošanai skolā, izsapņotais tapis par īstenību. Uz spēļu un atpūtas istabu var nākt ne tikai Preiļu 1.pamatskolas bērni, te brīvo laiku var pavadīt ikviens, arī kaimiņu novadu skolu skolēni, kuriem, atbraucot uz Preiļiem, jāgaida mācību sākums Mūzikas un mākslas skolā vai pēc nodarbībām jāsagaida autobuss uz mājām. Te visi var saturīgi pavadīt brīvo laiku, uzturoties siltumā un drošībā. Turpmāk pedagogiem ir iecere izmantot šo telpu, organizējot konkursus, dažādas aktivitātes skolēniem arī starp mācību stundām skolā.


Vēlam biedrībai daudz radošu ieceru un interesantus projektus!


 

Pēdējās izmaiņas: 13.10.2010.