Topošajiem uzņēmējiem piedāvā Nordea biznesa skolu `No idejas līdz investoram`

28.10.2010.


No šodienas līdz 5. novembrim topošie uzņēmēji var pieteikties jaunatklātajā  Nordea biznesa skolā „No idejas līdz investoram”. Sešu mēnešu ilgajā bezmaksas mācību ciklā iekļautas mācību nodarbības, kas palīdzēs dalībniekiem izstrādāt biznesa plānu un sagatavoties tikšanās reizei ar potenciālajiem investoriem. Nordea biznesa skolā mācības vadīs lektori no 12 vadošajiem uzņēmējdarbības konsultāciju un personāla apmācību uzņēmumiem Latvijā, kā arī Rīgas Ekonomikas augstskolas un Rīgas domes Uzņēmējdarbības koordinācijas centra pārstāvji.


„Nordea biznesa skolas mērķis ir palīdzēt topošajiem uzņēmējiem pārvarēt visbiežāk minētos stereotipus par uzņēmējdarbību un palīdzēt izstrādāt kvalitatīvu biznesa plānu. Vispopulārākais mīts ir par finansējuma trūkumu, taču bieži vien uzņēmēji pie investoriem vēršas nepietiekami sagatavojušies vai arī, atrod finansējumu, bet neizmanto to lietderīgi. Praktisku padomu sniegšanai un uzņēmēju motivēšanai skolā ieplānotas ne tikai lekcijas, bet arī individuālas koučinga sesijas un mentoringa konsultācijas,” stāsta Nordea bankas valdes locekle Jana Strogonova.


Turpat vai katrs ceturtais respondents Nordea bankas un „CV-Online Latvia” kopīgi veiktajā aptaujā  kā galveno kavēkli uzņēmējdarbības uzsākšanai norāda finansējuma trūkumu uzņēmējdarbības uzsākšanai (23%). Kā negatīvi argumenti tiek minēti arī šī brīža ekonomiskā situāciju (16%), biznesa idejas trūkums (14%), personīgā neuzņēmība un bailes no neizdošanās (10%), kā arī zināšanu un praktisko iemaņu trūkums (9,2%).


73% aptaujāto kādreiz vēlētos būt uzņēmēji, bet tikai 6% no tiem šobrīd jau raksta biznesa plānu vai arī gatavojas tuvāko mēnešu laikā uzsākt uzņēmējdarbību. Līdzīgu tendenci apstiprina arī „Eurobarometer” pētījums : Latvijā ir Eiropas Savienības valstīs viena no pozitīvākajām attieksmēm pret uzņēmējdarbību, vienlaikus darbojošos uzņēmumu ir salīdzinoši ievērojami mazāk.


„Tāpat kā pārējie Nordea biznesa skolas sadarbības partneri, arī Rīgas Ekonomikas augstskola piedāvās iespēju klausīties lekciju pie viena no mūsu studentu vidū atzītākajiem un iecienītākajiem lektoriem. Līdz ar to Nordea biznesa skolas dalībniekiem ir unikāla iespēja vienuviet noklausīties vērtīgu zināšanu apkopojumu uzņēmējdarbības uzsākšanai,” norāda Rīgas Ekonomikas augstskolas (SSE Riga) Vadītāju tālākizglītības programmu direktore Ingrīda Loža.


Pieteikšanās 1. līmenim līdz 5. novembrim


Nordea biznesa skolā „No idejas līdz investoram” mācību programma plānota divos līmeņos. Biznesa skolas 1. līmenī plānotas  ievadnodarbības uzņēmēju personības aspektos, personīgās proaktivitātes veicināšanā, kā arī  padomi konkurētspējīgu biznesa ideju izstrādei. Pieteikšanās skolas 1. līmenim ir līdz 5. novembrim.


Biznesa skolas 2. līmenī paredzētas 10 nodarbību temati, kas aptver pilnu uzņēmējdarbības sākuma komplektu – sākot no biznesa plāna līdz zīmola izstrādes pamatiem, pārdošanas un komandas veidošanas prasmēm, kā arī padomiem atbilstoša uzņēmējdarbības formas izvēlei un individuālajām mentoringa konsultācijām. Pieteikšanās biznesa skolas 2. līmenim ir līdz 17. decembrim.


Pieteikšanās Nordea mājas lapā: www.nordea.lv/biznesaskola.


Par Nordea biznesa skolu „No idejas līdz investoram”


Nordea biznesa skolas mērķis ir piedāvāt praktiskas zināšanas un konsultāciju atbalstu topošajiem uzņēmējiem uzņēmuma veidošanas sākumposmā. Tas palīdzēs pareizi attīstīt uzņēmējdarbības plānus, tādējādi ļaus piesaistīt nepieciešamo finansējumu un nodrošinās pārdomātu finansējuma izmantošanu.


Nordea biznesa skolas partneri: Rīgas domes Uzņēmējdarbības koordinācijas centrs, Rīgas Ekonomikas augstskola, Rīgas ekonomikas augstskolas Mentoru klubs, uzņēmējdarbības atbalsta biedrība „Līdere”,  inovāciju un zināšanu biedrība „ZINIS”, koučinga pakalpojumu uzņēmums „Baltic Coaching Centre”, personāla apmācību uzņēmumi „Triviums Apmācība”, „Fontes Vadības konsultācijas”, „Demarsch”, pārdošanas un mārketinga lektors Kārlis Apkalns, intelektuālā īpašuma aizsardzības konsultāciju uzņēmums „TriaRobit”,  eksporta konsultāciju un tirgus izpētes uzņēmums „GatewayBaltic”, grāmatvedības pakalpojumu uzņēmums SIA „Kontu Birža”, un personāla atlases uzņēmums „CV-Online Latvia”.


Vairāk par Nordea biznesa skolu: www.nordea.lv/biznesaskola.


Papildu informācijai:  Dagnija Stuķēna, Sabiedrisko attiecību vadītāja-preses sekretāre, Nordea Latvija, tel.: 67 077 610, mob.: 29 470 708, dagnija.stukena@nordea.com 


 

Pēdējās izmaiņas: 23.10.2018.