Sociālā dienesta darbinieki pieredzes vizītē Lielvārdes novada Sociālajā dienestā un Dienas aprūpes centrā

22.10.2010.

Ar mērķi iepazīties ar iedzīvotāju skaita ziņā līdzīgas pašvaldības darbu sociālajā sfērā, 22. oktobrī Preiļu novada Sociālā dienesta darbinieki apmeklēja Lielvārdes novada Sociālo dienestu un Dienas aprūpes centru.


Ar Dienas aprūpes centra darbību un piedāvātajiem pakalpojumiem iepazīstināja vadītājas pienākumu izpildītāja Rasa Rieksta – Riekstiņa.


Dienas aprūpes centrs patīkami pārsteidza ne tikai ar labiekārtotājām telpām, bet arī ar vides pielāgotību personām ar funkcionāliem traucējumiem – centrā ierīkotas automātiskās durvis, ierīkoti specializēti krēsli un balsti dušas telpā, iegādāts Braila raksta printeris. Īpaši jāatzīmē centrā pieejamais sociālās aprūpes mobilās brigādes pakalpojums, kura nodrošināšanai iegādāts ratiņkrēsls personām ar kustību traucējumiem un mobilais palīglīdzeklis – kāpurķēžu kāpējs arhitektonisko barjeru pārvarēšanai. Jau minētais un cits inventārs iegādāts 2009. – 2010. gadā realizētā ERAF līdzfinansētā projekta ietvaros par alternatīvās aprūpes pakalpojumu pieejamības nodrošināšanu.


Līdzīgi kā sākotnēji Preiļu novada Sociālajā dienestā, arī Lielvārdes Dienas aprūpes centrā savu mājvietu radušas Pensionāru un Invalīdu biedrības, ar kurām notiek cieša sadarbība dažādu aktivitāšu nodrošināšanā. Centrā savām interesēm atbilstošus pakalpojumus var saņemt arī bērni un jaunās māmiņas. Kā atšķirīgais, ko piedāvā Lielvārdē un, iespējams, būtu nepieciešams ieviest arī Preiļos, ir psiholoģiskās pašizaugsmes grupas, meditācija, pašapkalpošanās virtuve (to, pēc R.Riekstas – Riekstiņas teiktā, vasaras mēnešos īpaši esot iecienījuši bērni) un dažāda rakstura (tai skaitā anonīmo alkoholiķu) atbalsta grupas.


Sociālajā dienestā izvērtās kvalitatīva diskusija ar sociālajiem darbiniekiem. Līdzīgi kā Preiļos, lielākie izdevumi arī Lielvārdē esot Sociālo pakalpojumu un sociālās palīdzības likumā noteikto pabalstu (GMI un dzīvokļa pabalsta) nodrošināšanā pašvaldības iedzīvotājiem. Ar lielu interesi darbinieki klausījās par iespēju Preiļu novada Sociālajā dienestā apmeklēt sociālo virtuvi un nupat izveidoto pansionātu – Lielvārdes novads sociālās aprūpes pakalpojumu institūcijā pērk no citās pašvaldībās izveidotām institūcijām.


Kā atzina Sociālā dienesta darbinieki, redzēt un iepazīties ar pakalpojumiem klātienē – tā ir vislabākā pieredze uzzināt ko jaunu par interesējošo sfēru.


Preiļu novada
Sociālā dienesta vadītājas vietniece
Anita Gāga

 

Pēdējās izmaiņas: 23.10.2018.