Noslēdzas “Sportlat balva 2010” sacensību seriāls

16.10.2010.

Šī gada 16.oktobrī Biķernieku sporta kompleksā spraigā cīņā ar sevi, konkurentiem un laika apstākļiem norisinājās Sportlat balva 2010 noslēdzošais 18.posms – sacensības duatlonā (skriešana+velo+skriešana). Sportlat balva ir aizvadījusi lielisku 2010. gada sacensību seriāla sezonu – nu jau piekto. Otro gadu sacensību aktīvi dalībnieki ir arī komanda “Preimes kraukļi”. Spraigā sezona noslēgta devītajā vietā – vairāk kā divdesmit komandu konkurencē. “Preimes kraukļi”  sastāvu veido vecais komandas kodols ar pieaicināto draugu un domubiedru grupu, kurus interesē  fiziski aktīvs dzīvesveids un ir  iemaņas izturības sporta veidos. Komandā nav aktīvo sportistu, kuri ir līderi atsevišķos sporta veidos. Šogad sacensības notika 18 posmos – 4 slēpošanā, 5 MTB riteņbraukšanā, 5 skriešanā, 1 orientēšanās, 2 triatlonā un 1 duatlonā. Komandu ieskaitē tiek vērtēti 14 veiksmīgāk aizvadītie posmi, bet individuālajā 9 veiksmīgākie posmi, bet ne vairāk kā trīs no katra sporta veida.


Kā tad veicās “kraukļiem”?  Visaugstāk aizcīnījās Leonīds Valdonis – V50 grupā izcīnīta 4.vieta, par četrām pozīcijām uzlabots rezultāts salīdzinoši ar iepriekšējo gadu. Tai pašā grupā Feoktistam Pušņakovam 18.vieta. Labas sekmes arī jaunajiem – tā V20 grupā feimanietis Artis Upenieks 9.vietā, bet Renārs Valdonis tai pašā grupā 11.pozīcijā. 11.vietā arī komandas vienīgā daiļā dzimuma pārstāve S30 grupā Iveta Belousova. Sekmīgi aizvadīta sezona arī vieniem no aktīvākajiem komandas biedriem dobelnieks Andis Pušņakovs V30 gupā 9.vietā, bet V35 grupā jelgavnieks Salvis Brasavs 15.vietā, bet aglonietis Kaspars Pīnups sezonu noslēdza 18.pozīcijā. Šajās grupās parasti ir vislielākais dalībnieku skaits visos sporta veidos. Pārliecinošāk nekā iepriekšējā gadā startēja Sandis Šķēps, kurš neskatoties uz savu aizņemtību spēja aizcīnīties līdz 36 vietai V40 grupā. “Preimes kraukļu ” paldies arī balvēnietim Ināram Supem, kurš veiksmīgi iekļāvās komandā- vienādi labi startējot visos sporta veidos- galarezultātā V40 grupā 22.vietā. Normunds Ivzāns V35 grupā līdz 52.vietai aizcīnījās tikai ar startiem skriešanā. Individuālajā un komandu   kopvērtējumā 6.novembrī Rīgā – pludmales sportā centrā Brazīlija tiks sumināti pirmo sešu vietu ieguvēj, kur neformālā gaisotnē ar komandas biedriem un nesenajiem konkurentiem varēs šķetināt atpakaļ interesantākos sacensību mirkļus un iepazīties ar Sportlat balva 2011 sacensību kalendāru. Slēpošanā, riteņbraukšanā un skriešanā šogad kā jaunievedums bija vērtējums pa atsevišķiem sporta veidiem, kur skriešanas kopvērtējumā 2.vietu ieguva L.Valdonis V50 un N.Ivzāns 3.vietu V35 grupās. Skatoties uz pieaugušo nopietno sportošanu, ar daudzveidīgo sporta pasauli iepazīstas un diezgan veiksmīgi arī jaunā paaudze. Tā jaunizveidotajā V12 grupā Mārcis Pīnups kopvērtējumā izcīnīja 2.vietu ,bet S 12 grupā Ilvai Valdonei čempiones tituls. Tā turpināt mazie “krauklēni”! Bērnu grupās dūšīgi cīnījās Anda un Annijas Pušņakovu atvases. Žēl, ka negaidīta slimība no ierindas izsita dekšārieti Aivaru Strodu uz kura devumu mēs cerējām – lai pietiek spēka un pacietības atveseļošanās periodā un  gaidām Aivaru atgriežamies sporta ierindā!


Nu, riteņi jākar vadzī, biežāk  ieklausāmies visādu prognozētāju sacītajā – kad tad nāks tas gaidītais sniegs un aizvien biežāk skats apstājas pie kaktā novietotājām slēpēm un domās jau esam jaunās cīņas arēnās!Leonīds Valdonis,
Preiļu novada sporta speciālists

Pēdējās izmaiņas: 16.10.2010.