Jaunās volejbolistes iekļūst finālā!

17.10.2010.

1996./1997. gadā dzimušo meiteņu (nu jau jauniešu) starts šīs sezonas sacensībās tika gaidīts ne bez bažām. Treneres Zojas Jakimovas rīcībā ar katru gadu paliek mazāk spēlētāju. Dažādas veselības vai sadzīves likstas izsmeļ jau tā ierobežotās rezerves. Te nu rodas meitenēm iespēja sevi pierādīt, ko tās lieliski arī izdarīja!

Svētdien, 2010. gada 17. oktobrī, Latvijas volejbola federācijas kausa izcīņas atlases sacensībās Preiļos piedalījās viešņas no Rīgas volejbola skolas un Gulbenes novada bērnu, jauniešu sporta skolas.

Sacensības sākās ar Preiļu un Gulbenes komandu spēli. Lai arī gulbenietes nav tās stiprākās, bet mums vienmēr ļoti neērts pretinieks. Spēli mūsu meitenes uzsāka pārliecinoši, rezultāts auga tikai mums par labu, un pirmajā setā ar rezultātu 25:16 tika iegūta uzvara un pašpārliecība, ka viss būs labi. Otrā seta sākums arī ir „uz urrā”! Bet tā galotne liecina, ka Gulbenes spēlētājas sāk atraisīties uz iespēlēties. Punkti vairāk nenāk tik viegli, bet uzvara tiek svinēta ar rezultātu 25:11. Pieredzes trūkums 3 setu mačiem lika sevi manīt. Atraisījušās gulbenietes nevienu punktu neatdeva bez cīņas, bet mūsu meitenes pārlieku sapriecājušās par vieglajiem pirmajiem 2 setiem, nespēja koncentrēties un atdeva uzvaru pretiniecēm ar rezultātu 23:25. Setu pārtraukumā trenere Zoja Jakimova laikam atrada īstos vārdus, kas uzmundrināja meitenes un pie skaļa skatītāju tribīņu atbalsta preilietes svinēja uzvaru setā ar rezultātu 25:19 un visā spēlē 3:1!

Turnīrā ir svarīgs katrs sets un punkts, tāpēc skatītāji nepameta tribīnes arī nākamajā Gulbenes un Rīgas komandu spēlē. Likās, ka galvas tiesu garākās rīdzinieces viegli tiks galā ar Gulbenes komandu, par ko liecināja arī pirmā seta sākums. Bet….sīkstās gulbenietes, mūsu skatītāju atbalstītas, lauza spēles gaitu un tā galotnē izcīnīja uzvaru. Kā arī uzvaru visā spēlē ar rezultātu 3:0!

Priekā un pārliecībā, ka rīdziniecēm spēle šodien „neiet”, sākās izšķirošā spēle preilietēm, par ko ļoti drīz nācās nožēlot. Garās un spēcīgās pretinieces seta sākumā viegli tiek galā ar mūsu bloku un aizsardzību. Punkti pārliecinoši aug par labu Rīgai. Mūsu trenere „ņem spēli savās rokās”, pieprasa vairākus pusminūtes pārtraukumus, pamāca un motivē spēlētājas, kas dod arī rezultātu. Maz, pamazām punkti sāk izlīdzināties, skatītāji gavilē un beigās grūta, bet skaista uzvara setā ar rezultātu 25:22! Otrais sets uz pozitīvām emocijām sākas pārliecinoši, bet tā galotnē atkal iezogas aizdomas, ka viss nav tik labi. Ir jāpieliek ne mazums spēku, lai „pārlēktu” garo bloku vai „iemānītu” kustīgo aizsardzību. Bet uzvara tiek svinēta 25:14. Un tad sākās trešais sets…kļūdas, spriedze, nogurums un vēlreiz kļūdas noveda pie rezultāta 1:14! Ne pusminūtes pārtraukumi, ne skatītāju uzmundrinājumi nespēj „atdzīvināt” mūsu spēlētājas. Retie pozitīvie spēles momenti nespēj lauzt spēles gaitu. Rīdziniecēm sanāk viss, turpretī mūsu meitenes ir tuvu panikai, jo nesanāk nekas. Sets tiek pārliecinoši zaudēts 10:25! Ar piesmakušām balsīm, ar labiem un arī skarbākiem vārdiem sanākušie meiteņu vecāki, radi un draugi vēlreiz mēģina uzmundrināt mūsu meitenes, trenere aicina saņemt pēdējos spēkus, saprotot, ka šis būs izšķirīgais sets spēlē. Ņemot vērā, ka turnīrā finālā iekļūst tikai 1. vietas ieguvējs, ir svarīgs katrs uzvarētais un zaudētais sets un punkts. Turnīra tabula var negaidīti par uzvarētāju pasludināt komandu, ko esam uzvarējuši. Ceturtais sets sākas uzmanīgi. Mūsu meitenes ir maksimāli koncentrējušās-skrien, lec un cīnās par katru punktu. Rezultāts, ir mainīgs līdz 18. punktam, bet seta galotnē mūsu meitenēm padodas lieliskas serves, pretinieces nespēj noorganizēt uzbrukumu, bet mēs atbildam ar precīziem uzbrukumiem. Beigās ar skaļiem saukļiem „MALAČI” tiek svinēta svarīga uzvara ar seta rezultātu 25:19 un spēles rezultātu 3:1! Tiesāšana un spēļu organizācija Preiļos vienmēr ir augstā līmenī. Liels paldies spēles tiesnešiem-kā vienmēr perfektai spēles sekretārei Žanna Kufinai un nesatricināmi principiālajam galvenajam tiesnesim Jevģenijam Nesterovičam. Vietu sadalījums- 1. Preiļi, 2. Gulbene, 3. Rīga.

Tagad meitenes ir iekļuvušas Latvijas volejbola federācijas kausa izcīņas finālā, kur tiksies Latvijas 5 (piecas) labākās komandas. Mērķis protams viens- pirmais trijnieks. Sacensības notiks 27.-28. novembrī. Kur, vēl nav zināms. Paldies meitenēm Anželikai Ivanovai, Anastasijai Baranovai, Anastasijai Lutinskai, Beātai Petrovai-Kolosovai, Beātei Pudulei, Ērikai Gribonikai, Kristiānai Upeniecei, Renātei Vaivodei, Renātei Malnačai, Renātei Kozulei un trenerei Zojai Jakimovai par ieguldīto darbu un pozitīvajām emocijām! Paldies Preiļu novada domei par skaistajiem formas sporta tērpiem-meitenes to ir pelnījušas! Lai Jums visiem veicas!