2010. gada oktobrī sākušies jauni starptautiskie projekti Preiļu Valsts ģimnāzijā!

12.10.2010.

Preiļu Valsts ģimnāzijā noslēdzies ģimnāzijas Comenius skolu partnerības projekts ”Eiropas jauniešu forums”, kurš darbojās no 2008. gada 1. augusta līdz 2010. gada 31. jūlijam. Projektā piedalījās skolas no Anglijas, Vācijas un Latvijas.


Bet, ņemot vērā lielo projekta popularitāti un skolēnu interesi, janvārī uzrakstīju jaunu Comenius projekta pieteikumu. Pieteikums projektu konkursā saņēma ļoti augstu vērtējumu – 97,5 punktus no 100 iespējamiem un ieguva ES finansējumu. Jaunā projekta nosaukums „Mūsu senču reģionālais kultūrvēsturiskais mantojums”, tajā darbosies piecu valstu skolas no Skotijas, Vācijas, Itālijas, Grieķijas un Latvijas. Skolēni pētīs savas valsts kultūrvēsturisko mantojumu, īpaši uzsverot sava reģiona identitāti. Vācijas skolēni pētīs vēsturi, Itālijas jaunieši – māksliniecisko mantojumu (gravējumi akmenī, viduslaiku arhitektūra, metālapstrāde), Grieķijas audzēkņi –vēsturi un mākslu, Skotijas skolēni – seno gēlu vietvārdus un to nozīmi. Mēs pētīsim seno latgaļu arodus, prasmes un kultūrvēsturiskā mantojuma saglabāšanu Latgalē. Projekts būs ļoti radošs un daudzpusīgs.


Mēs atkal esam visa starptautiskā projekta koordinatori jau otrajam Comenius projektam pēc kārtas, tāpēc no 2. – 6. novembrim organizēsim pirmo projekta konferenci ģimnāzijā. Projekta ietvaros ģimnāzijā ieradīsies 11 skolotāji un 16 skolēni no visām partnerības skolām. Atšķirībā no iepriekšējā Comenius projekta, kuram bija projekta sagatavošanas vizīte Vācijā, jaunā projekta partneri viens otru ieraudzīs tikai Latvijā, tāpēc tikšanās ģimnāzijā būs ļoti īpaša.


Anna Verza,
projektu koordinatore


 

Pēdējās izmaiņas: 12.10.2010.