Jauns rekords! Latvijas lielākais ķirbis šogad 132 kilogramus smags

19.10.2010.

Veikalu tīkls „Maxima” noskaidrojis šī gada lielāko ķirbi – Latvijas varenākās dārza ogas titulu, par 8 kilogramiem pārspējot iepriekšējā gada rekordu, ieguvis 132 kilogramus smagais ķirbis no Dagdas novada, kura vidējais apkārtmērs sasniedzis 260 centimetrus. Par varenā ķirbja augšanu visas vasaras garumā rūpējusies tā saimniece Inna Kazlovska.


Iepriekšējā gada rekordu pārspējis arī Valda Magoņa audzētais ķirbis, kura svars sasniedzis 129 kilogramus, savukārt vidējais apkārtmērs – 204 centimetrus. Vicečempions un otrās vietas ieguvējs izlolots Carnikavā.


Godpilno trešo vietu ieguvis 111 kilogramus smagais ķirbis, kas saimnieka Daiņa Riteņa uzraudzībā izaudzis Liepājā. Iespaidīgā ķirbja vidējais apkārtmērs sasniedzis 230 centimetrus.
Vareno dārza milžu svēršanu un mērīšanu šogad bija uzņēmies spēkavīrs Raimonds Bergmanis, kuram palīgā nāca arī “ZOO atbalsta biedrības” priekšsēdētājs Ingmārs Līdaka un „Maxima Latvija” preses sekretārs Ivars Andiņš.


„Šogad bijis ražens gads – visi titulētie ķirbji ir smagāki par 100 kilogramiem, turklāt divi no tiem ir pārsnieguši pērnā gada rekordu. Priecājamies par ķirbju audzētāju lielo atsaucību un novēlam nākamgad tikpat iespaidīgu ražu. Visas desmit finālā iekļuvušās dārza ogas audzētāji dāvina Rīgas Zooloģiskajam dārzam, kur ar tām mielosies degunlāči un Kadjakas lāči,” atklāj „Maxima” preses sekretārs Ivars Andiņš.


Šogad „Latvijas lielākā ķirbja” čempionātam tika pieteikti 44 iespaidīgi ķirbji no Krāslavas, Rēzeknes, Jēkabpils, Tukuma, Jelgavas, Aizkraukles, Liepājas, Salacgrīvas, Ainažiem, kā arī citām Latvijas pilsētām un novadiem.


Ķirbja – čempiona īpašnieks saņēma „Maxima” dāvanu čeku 350 latu vērtībā, otrās un trešās vietas ieguvēji – attiecīgi 200 un 100 latu dāvanu čekus, savukārt pārējie septiņi ķirbju īpašnieki, kuru dārza karaļi bija iekļuvuši finālā, saņēma 50 latu dāvanu čekus no veikalu tīkla „Maxima”.
Savu dārza lolojumu „Latvijas lielākā ķirbja” čempionātam līdz 8.oktobrim varēja pieteikt ikviens interesents, nomērot izaudzētā ķirbja apkārtmēru gan horizontāli, gan vertikāli un iegūtos datus kopā ar ķirbja atrašanās vietu un sava tālruņa numuru darot zināmu, zvanot pa bezmaksas tālruni vai rakstot uz „Maxima” elektroniskā pasta adresi.


„Latvijas lielākā ķirbja” čempionātu jau piekto gadu organizē veikalu tīkls „Maxima”. Pērn par uzvarētāju kļuva 124 kilogramus smags ķirbis, kura vidējais apkārtmērs sasniedza 246 centimetrus. Varenais dārza karalis bija izaudzēts Rēzeknes novada Lūznavas pagasta Veczosnā, kur par tā augšanu rūpējās saimniece Aleksandra Krūmiņa.


Papildinformācija:
Ivars Andiņš,
„Maxima Latvija” preses sekretārs
tālr.29666603,
e-pasts:
ivars.andins@maxima.lv;
www.maxima.lv


 

Pēdējās izmaiņas: 09.11.2018.