Oktobrī Dabas muzejā izstāde par PET pudeļu pārvērtībām un konkurss skolēniem

12.10.2010.

Latvijas Dabas muzejā līdz 24. oktobrim apskatāma izstāde par plastmasas pudeļu pārvērtībām, bet līdz 18.oktobrim 7-15 gadus veci jaunieši aicināti veidot PET pudeļu mākslas objektus un piedalīties konkursā „PET pudeles pārvērtības”.


Izstādē Veronika Rihterova – pagodinājums PET pudelei. Radošā reciklācija Čehijas Republikā, kas apmeklējama bez maksas un tapusi sadarbībā ar Čehijas vēstniecību Latvijā, apskatāmi Čehijas tēlnieces Veronikas Rihterovas no plastmasas un PET pudelēm veidotie objekti fotogrāfijās. Darbi izvietoti uz 18 paneļiem, kurus izstrādājis grafiķis M. Cihlāržs, savdabīgi apvienojot skulptores Veronikas Rihterovas daiļradi ar didaktisku tekstu un fotodokumentāciju.Savukārt, konkursu organizē Latvijas Dabas muzejs sadarbojoties ar Čehijas vēstniecību Latvijā un Latvijas Zaļais punktu. Konkursa mērķis ir veicināt bērnu un jauniešu interesi un izpratni par PET pudeļu racionālu izmantošanu un radīt vēlmi saudzēt dabu un rūpēties par tās saglabāšanu nākamajām paaudzēm.


Konkursa darbi iesniedzami Latvijas Dabas muzejā līdz 18.oktobrim muzeja darba laikā. Labākie darbi tiks eksponēti izstādē Veronika Rihterova – pagodinājums PET pudelei. Radošā reciklācija Čehijas Republikā, bet to autori saņems konkursa atbalstītāju sarūpētās balvas.


Plašāka informācija par konkursu  un izstādi:
www.zalais.lv
www.dabasmuzejs.gov.lv
www.mzv.cz/riga
Kas notiek ar plastmasas pudelēm, kas nepārvēršas mākslas darbos, bet nonāk šķirošanas konteinerā? >>> filma par PET pudeļu savākšanu un pārstrādi Latvijā:
http://www.zalais.lv/lv/sabiedribai/kur_skirot_latvija/video/PET_video/


 

Pēdējās izmaiņas: 09.11.2018.