Raiņa dienas – dzejas dienas Salas pamatskolā

23.09.2010.

Septembris ir pasaulē pazīstamākā latviešu dzejnieka Raiņa atceres mēnesis.


Lai satiktos dzejas rakstītāju un dzejas lasītāji, Salas pamatskolā 23.septembrī notika Dzejas dienas. Kuplā skaitā piedalījās 1-9 . klašu skolēni.


Raiba kā pupas zieds – mēs katrs varam teikt par dienu, kas pagājusi tik varavīkšņaini un interesanti, ka ne ar kādiem suņiem, ne minūtēm, ne stundām pēdas nesadzīsi. Un dzejas diena ir kā raibziedaina pupa. Katra klase, kas uzstājas, bija kā viens daudzkrāsains ziediņš. Un nav divu vienādu.


Dzejoļu lasīšana nav nemaz tik viegla, tā ir kā kāpšana pa raibās pupas zariem augšup un augšup. Šī garā pupa ir tāda – jo augstāk tu gribēsi kāpt un augstāk tiksi, jo pupa pati tevi saturēs ciešāk un neļaus nokrist.


6.klases skolēni bija izaudzējuši dzejas ābeli, no kuras plūca augļus – Raiņa bērnu dzejoļus.
7.klases skolēni ieskrēja zālē krāsainajos lietusmēteļos un krāsainiem spainīšiem rokās no meža, jo tikko bija lasījuši sēnes, bet atraduši un spainīšos atnesuši gan dzejnieka, gan pašsacerētos dzejoļus.


Lieliskus dzejoļus izdevās sacerēt Baibai Vjaksei par savu mājas mīluli „Rembo”, Ingai Kodorei „Stils un mode skolā”, Amandai Peisiniecei „Brīnumpasaule”, Alvilam Kivleniekam „Naktī” un Ronaldam Vilcānam „Rudens veltes”.


Skanot dziesmai „Mākonītis un mākonīte”, uz polku aicināja Mākonītis (Ronalds Vilcāns) Mākonīti (Baibu Vjaksi) skaistā balles kleitā.


Kad fonā skanēja dziesma „Miglā asaro logs”, zālē cēli ienāca 8.-9.klašu skolēni, tērpušies sarkanā apģērbā un rokās turot lielu no daudzkrāsainām kļavu lapām veidoto sirdi ar degošo sveci vidū. Viņi skandēja dzejoļus par mīlestību, kas beidzās ar skaisto, jautro, muzikālo uzvedumu „Jau mani vad…”


Dzejas dienās piedalījās arī dzejniece Jana Čevere , kura lasīja dzeju gan latviešu, gan latgaļu valodā. Atbildēja arī uz skolēnu un skolotāju jautājumiem.


Visiem kopā dziedot „Vālodzīte” un nofotografējoties ar dzejnieci, beidzās Dzejas dienas pasākums.
Irēna Pastare,
Salas pamatskolas 
latviešu valodas un literatūras skolotāja


 

Pēdējās izmaiņas: 23.10.2018.