DIZAINA DIENAS RĒZEKNĒ 2010

08.10.2010.

Jau vairākus gadus Latvijā rudenī tiek rīkotas Dizaina dienas, kurās aktīvi iesaistās saloni, dizaina un arhitektūras biroji, kā arī ražotnes un izglītības iestādes. Pārsvarā visi pasākumi notiek Rīgā.  Dizaina dienu mērķis ir dizaina vides veidošana Latvijā, sabiedrības informēšana par dizaina jautājumiem, skaidrojot, ka dizains nav nekas ekskluzīvs, bet gan ikdienas lieta. Radot nepiespiestu svētku sajūtu ap dizaina jomu, kultūras institūcijas, dizaina izglītības iestādes un vienā jomā strādājošas, pat konkurējošas kompānijas – pasaules zīmolu ražotāji un izplatītāji – idejas vārdā apvienojas un veido kopīgas izstādes, aicina patērētāju iegriezties salonos, apskatīt veidotās ekspozīcijas.


Arī Rēzeknes Mākslas un dizaina vidusskola ir nolēmusi pilsētā dibināt jaunu tradīciju – šajā rudenī rīkot pirmās Dizaina dienas, kuru laikā būs ne tikai izstādes, bet arī radošās darbnīcas, seminārs un atvērtās durvis uzņēmumos, kuru darbības joma ir dizains. Visas aktivitātes būs pieejamas ikvienam interesentam, tā piesaistot arī Rēzeknes pilsētas uzņēmējus.
Jau no 4. līdz 8. oktobrim atvērto durvju dienas ir uzņēmumos SIA ,,Zeize’’, ,,Poligrāfserviss’’, ,,Šafrāns’’, ,,Kvadrāts’’, ,,Stils’’, ,,ALBA Ltd’’, kā arī izstādes Rēzeknes Mākslas un dizaina vidusskolas telpās.


Kulminācijas pasākums notiks piektdien, 8.oktobrī. No plkst.10.00 izglītības iestādes skvērā Koka izstrādājumu dizaina un Restaurācijas izglītības programmas audzēkņi veidos vides objektu. 


Bet no plkst.12.00 skolas telpās būs radošās darbnīcas – keramika, auduma apdruka un apgleznošana, aušanas darbnīca, zīmēšana, uz kurām īpaši tiek aicināti skolēni, kas nākotnē plāno apgūt dizainu.


Līdztekus Rēzeknes Mākslas un dizaina vidusskolas lielajā zālē plkst.12.00 sāksies seminārs ,,Dizains un sabiedrība’’, kurā ar referātiem uzstāsies pedagoģe Māra Zīliņa, informējot par Latvijā tapušajiem dizaina projektiem, kuri iekaro pasauli.  Latgales Kultūrvēstures muzeja Mākslas nodaļas vadītāja  Inese Dundure  ielūkosies pasaules tendencēs muzeju dizainā, bet SIA ,,ALBA Ltd’’ struktūrvienības vadītāja  Maija Brēķe stāstīs par dizaina izstrādes procesā pielietojamiem materiāliem, darbarīkiem un programmatūru. Latgales aparātbūves tehnoloģiju centra Biznesa inkubatora vadītājs  Māris Igavens vēstīs par produkta izstrādes iespējām Rēzeknē un prototipu izgatavošanu, savukārt  SIA ,,TONIS-R’’ valdes priekšsēdētājs Jānis Rapša – par sadarbību ar pasūtītāju.


Dizaina dienu pasākumu noslēgs Rēzeknes Mākslas un dizaina vidusskolas Apģērbu dizaina izglītības programmas audzēkņu modes skate.


Pasākumus atbalsta Rēzeknes pilsētas domes Kultūras pārvalde.
Uz Dizaina dienām 2010 aicināts tiek ikviens interesents, lai kopīgi pilsētā veidotu jaunu tradīciju un meklētu jaunas iespējas.


Andris Anspoks
Rēzeknes Mākslas un dizaina vidusskolas Koka izstrādājumu dizaina un Restaurācijas izglītības programmu vadītājs un šī projekta vadītājs


 

Pēdējās izmaiņas: 09.11.2018.