Notiek pamatu siltināšana Liepu ielas 30. mājai

08.10.2010.

Pirms neilga laika ir iesākti un vēl joprojām turpinās mājas pamatu siltināšanas darbi Liepu ielas 30. mājā.


Mājas iedzīvotāja Svetlana Nazarova, kura jau trešo gadu ir uzņēmusies mājas vecākās pienākumus, parādīja tās vietas mājā, kur tiek veikti remontdarbi un labprāt iepazīstināja ar darbu norisi. Aktīvā un enerģiskā mājas saimniece ir pabeigusi māju pārvaldnieku kursus, kas pirms dažiem gadiem notika Preiļos, ieguvusi sertifikātu un, uzklausot mājas dzīvokļu īpašnieku ierosinājumu, uzņēmusies mājas vecākās pienākumus.


Svetlana Nazarova pastāstīja, ka darbu sākusi ar sarunām par mājas sakārtošanu, uzklausījusi katra kaimiņa domas un šogad ķērusies pie pirmā lielākā darba. Mājas dzīvokļu īpašnieku kopsapulcē vienbalsīgi tika nolemts siltināt mājas pamatus, jo no ielas puses pa plaisām mājas apakšējā daļā pagrabā plūdis ūdens, ko ar spaiņiem nācies nest ārā. Pirms darbu sākuma notika saruna ar SIA „Preiļu saimnieks” valdes priekšsēdētāju Jāni Mūrnieku, viņš atbalstīja mājas iedzīvotāju lēmumu, meistare no uzņēmuma sastādīja izdevumu tāmi, un visi vienojās par veicamajiem pasākumiem.


Tagad jau darbi tuvojas noslēgumam, drīz tiks pabeigta mājas fasādes siltināšana arī no ielas puses. Pagalma pusē no mājas pamatiem līdz pirmā stāva logiem – apmēram viena metra augstumā – siltināšana jau veikta, likvidētas spraugas mājas pamatos un pagrabā nomainīti vecie logi, kuri bija cauri. Pie mājas ieejas ir uzliktas jaunas – ekonomiskās – elektriskās spuldzes, pievilcīgi izskatās jaunās durvis, kurām tagad ir kodu atslēga. Tagad te nevarēs ienākt jebkurš, kuram sagribēsies pasēdēt lietainā laikā kāpņu telpā, ‘patusēt’ un nomest atkritumus. Mājai tiks nomainītas arī ūdens notekcaurules, tās tiks izvadītas tālāk no mājas pamatiem, lai lietus ūdens nekrātos pie pašas mājas.


Svetlana Nazarova pastāstīja, ka visi darbi tiek veikti par mājas uzkrājuma naudu. Pagājušā gada oktobrī bija iekrāti 1000 lati no apsaimniekošanas maksas, līdz šā gada oktobrim dzīvokļu īpašnieku rīcībā ir vēl tikpat liela summa. Laba sadarbība radusies ar SIA „Preiļu saimnieks” meistari Antoņinu Krasnopjorovu, kura visu darāmo saskaņo un pārrunā ar dzīvojošajiem mājā.
Protams, ir daži iedzīvotāji, kuri vēl joprojām netic, ka, nosiltinot pamatus mājai, tiks taupīts siltums, jo tas neizplūdīs ārā pa caurajiem logiem un sienām. Tomēr mājas vecākā ir apmierināta, ka lielākais vairākums iedzīvotāju saprot, cik svarīgi ir sakārtot māju, kurā paši dzīvo, samazināt apkures rēķinus un parūpēties par mājas vizuālo izskatu.


Maija Paegle,
Preiļu novada domes sabiedrisko attiecību speciāliste


 

Pēdējās izmaiņas: 08.10.2010.