Rancāna ielas 3. māja lepojas ar jaunu jumtu, bet iedzīvotāji apsver nākamos darbus

08.10.2010.

Nesen iepazīstinājām lasītājus ar Rancāna ielas 3. mājas dzīvokļu īpašnieku pieņemto lēmumu nomainīt mājas jumta segumu. Nav vēl pagājis pat pilns mēnesis kopš darbu sākuma, bet vecā jumta seguma vietā jau redzams jaunais Onduline jumts.


Mājas vecākais Lauris Pastars pastāstīja, ka mājas iedzīvotāji un dzīvokļu īpašnieki ir apmierināti, ka izdevies paveikt pirmo lielāko darbu savā mājā, un, rudeni sagaidot, ikvienam būs mierīgs prāts, ka dzīvokļi neapplūdīs ar ūdeni, kā tas bija iepriekš. Vislielākās problēmas bija izjutuši trešā stāva iedzīvotāji, bet sava tiesa diskomforta un zaudējuma bija tikusi arī dzīvojošajiem otrā stāva dzīvokļos. Kā gan ne, ja jumts bija ‘lāpīts’ neskaitāmas reizes. Mājas iedzīvotāji paši bija nesuši pa šīfera loksnei un klājuši caurumotajās vietās. Vairāk iespēju pielāpīt veco šīferi nebija.


SIA „Preiļu saimnieks” strādnieki jau pabeiguši visus darbus un devušies veikt citu pasūtījumu pilsētā, bet Rancāna ielas 3. mājas iemītnieki ir jau sasparojušies un domā uz priekšu.


Mājā ir 33 dzīvokļi, un par jumta seguma nomaiņu pie apsaimniekošanas maksas būs jāpiemaksā tikai četrus santīmus. Lauris Pastars pastāstīja, ka visas mājas platība sastāda ap 1280 kvadrātmetriem un, izdalot jumta nomaiņas izmaksas uz vienu kvadrātmetru, tās ir nedaudz pāri latam. Mājas vecākais kopā ar SIA „Preiļu saimnieks” speciālistiem ir aprēķinājis, ar kādu summu ir jārēķinās mājā dzīvojošajiem, un kā piemēru minēja to, ka divistabu dzīvokļa īpašniekam jumta nomaiņa izmaksās papildus 64 latus. Vairāki no mājas iedzīvotājiem šādu naudas summu piekrīt samaksāt uzreiz, līdz ar to nākamos piecus gadus viņiem apsaimniekošanas maksa nepieaugs, un māja turpinās veidot uzkrājumu.


Jau tagad mājas iedzīvotājiem ir ieceres, ko vajadzētu sakārtot nākošajā reizē, kad uzkrājuma fondā būs iekrāts pietiekoši daudz līdzekļu. Lai māja būtu ne tikai silta, bet arī vizuāli pievilcīga, plānu ir daudz, tomēr viens no pirmajiem darbiem varētu būt durvju nomaiņa, par ko ir pārliecināts lielākais vairums dzīvokļu īpašnieku.


Maija Paegle,
Preiļu novada domes sabiedrisko attiecību speciāliste


 

Pēdējās izmaiņas: 08.10.2010.