Uzsāk apkures sezonu pilsētā

07.10.2010.

Šodien, 7. oktobrī, sakarā ar ilgstoši zemu diennakts vidējo gaisa temperatūru, kā arī iedzīvotāju lūgumiem, Preiļu novada dome ir pieņēmusi lēmumu par apkures sezonas uzsākšanu Preiļos. Tas nozīmē, ka šodien SIA „Preiļu saimnieks” pakāpeniski uzsāks apkures pieslēgšanu visā pilsēta.


Atgādinām, ka jau šī gada 1. oktobrī apkure tika pieslēgta Preiļu pirmskolas izglītības iestādē „Pasaciņa” un tās filiālē „Auseklītis”. Oktobra sākumā SIA „Preiļu saimnieks” bija saņēmis arī pirmo daudzdzīvokļu dzīvojamo māju dzīvokļu īpašnieku pārstāvju iesniegumus par apkures pieslēgšanu. Pamatojoties uz šiem iesniegumiem, 5. oktobrī apkure tika pieslēgta Rēzeknes ielas 32. mājas iedzīvotājiem, bet 6. oktobrī Celtnieku ielas 3. mājai.


Saskaņā ar šobrīd spēkā esošo Daugavpils reģionālā sabiedrisko pakalpojuma regulatora apstiprināto tarifu, kopējais siltumenerģijas tarifs Preiļos ir piesaistīts dabasgāzes tirdzniecības gala tarifam. Tas nozīmē, ka, mainoties dabasgāzes cenai, mainās arī siltumenerģijas tarifs. Kopš šī gada marta dabasgāzes cena 5. lietotāju grupai, kurā ietilpst arī SIA „Preiļu saimnieks”, ir pieaugusi par 39,1%, tomēr šis pieaugums maksu par MWh siltumenerģijas Preiļos ir palielinājis tikai par 8,2%. Tas ir tāpēc, ka apkurei tiek izmantota arī šķelda, un tāpēc dabasgāzes cenas svārstību ietekme uz tarifu ir salīdzinoši neliela. Šī gada septembrī A/S „Latvijas Gāze” noteiktais dabasgāzes tirdzniecības gala tarifs 5. lietotāju grupai bija 231,10 Ls/tūkst.n.m3 +PVN, līdz ar to kopējais siltumenerģijas tarifs Preiļos septembrī bija Ls/MWh 39,51 + PVN 10%. Jaunākās A/S „Latvijas Gāze” prognozes liecina, ka dabasgāzes cena līdz gada beigām varētu saglabāties septembra līmenī .

Pēdējās izmaiņas: 07.10.2010.