Pirmajām daudzdzīvokļu mājām pieslēdz apkuri

06.10.2010.

SIA „Preiļu saimnieks” ir saņēmis pirmo daudzdzīvokļu dzīvojamo māju dzīvokļu īpašnieku pārstāvju iesniegumus par apkures pieslēgšanu. Pamatojoties uz šiem iesniegumiem, jau 5. oktobrī apkure tika pieslēgta Rēzeknes ielas 32. mājas iedzīvotājiem, bet 6. oktobrī Celtnieku ielas 3. mājai. Laika apstākļu prognozes tuvākajā laikam nesola gaisa temperatūras paaugstināšanos un līdz ar to drīzumā tiks lemts par apkures sezonas uzsākšanu visā pilsētā.


Atgādinām, ka jau šī gada 1. oktobrī apkure tika pieslēgta Preiļu pirmskolas izglītības iestādē „Pasaciņa” un tās filiālē „Auseklītis”. Šīs svētdienas vakarā, 10. oktobrī, apkuri pieslēgs arī Preiļu 1. pamatskolai, lai jau pirmdien skolnieki un pedagoģi varētu turpināt mācības siltās telpās. Pārējās pilsētas izglītības iestādes joprojām nav izteikušas vēlmi uzsāk apkures sezonu.


Saskaņā ar šobrīd spēkā esošo Daugavpils reģionālā sabiedrisko pakalpojuma regulatora apstiprināto tarifu, kopējais siltumenerģijas tarifs Preiļos ir piesaistīts dabasgāzes tirdzniecības gala tarifam. Tas nozīmē, ka, mainoties dabasgāzes cenai, mainās arī siltumenerģijas tarifs. Kopš šī gada marta dabasgāzes cena 5. lietotāju grupai, kurā ietilpst arī SIA „Preiļu saimnieks”, ir pieaugusi par 39,1%, tomēr šis pieaugums maksu par MWh siltumenerģijas Preiļos ir palielinājis tikai par 8,2%. Tas ir tāpēc, ka apkurei tiek izmantota arī šķelda, un tāpēc dabasgāzes cenas svārstību ietekme uz tarifu ir salīdzinoši neliela. Šī gada septembrī A/S „Latvijas Gāze” noteiktais dabasgāzes tirdzniecības gala tarifs 5. lietotāju grupai bija 231,10 Ls/tūkst.n.m3 +PVN, līdz ar to kopējais siltumenerģijas tarifs Preiļos septembrī bija Ls/MWh 39,51 + PVN 10%. Jaunākās A/S „Latvijas Gāze” prognozes liecina, ka dabasgāzes cena līdz gada beigām varētu saglabāties septembra līmenī.


Pilsētā turpinās dzīvojamo māju siltumapgādes sistēmu uzpilde un pārbaude, tāpēc aicinām iedzīvotājus sekot līdzi paziņojumiem pie Jūsu mājām!


Pēdējās izmaiņas: 06.10.2010.