Igaunijā tūristu skaits palielinās un sasniedz pirmskrīzes līmeni

05.10.2010.

Gandrīz pusmiljons ārzemju viesu 2010.gada pirmo piecu mēnešu laikā ir nakšņojuši Igaunijas tūrisma mītnēs, liecina Igaunijas Tūrisma padomes dati. Tūristu skaits palielinājies par 14% jeb gandrīz 61’000 salīdzinot ar attiecīgo periodu 2009.gadā. Visvairāk tūristu ierodas no Somijas un Krievijas, bet Latvija joprojām saglabā piekto vietu Igaunijas viesu vidū.


“Rezultāti ir lieliski.  Vēl jo vairāk – tūristu ieceļošana un nakšņošanas pat par 6% pārsniedz pirmskrīzes līmeni. 2010.gada dati ir sasnieguši visu laiku labāko rezultātu un parāda tūrisma nozares atveseļošanos. Protams, milzīgiem pasākumiem, pasaules zvaigžņu koncertiem un unikāliem notikumiem arī ir nozīmīga loma ārzemju viesu piesaistē. Turklāt esam novērojuši arī jaunas tendences tūrisma jomā, piemēram, viesi no Krievijas arvien vairāk ir iecienījuši jauno gadu sagaidīt Igaunijā. Arī vidējais uzturēšanās ilgums turpina pieaugt,” uzsver Tarmo Mutso, Igaunijas Tūrisma padomes direktors. „Latviešu īpatsvars Igaunijas viesu vidū ir ievērojams, un to var vērtēt arī kā pozitīvu Igaunijas tūrisma padomes rīkotās tūrisma kampaņas „Rezervēts” rezultātu.”


Tūristi izvēlas uzkavēties ilgāk
Tā kā nakšņošanu skaits pieaudzis vairāk nekā viesošanās reizes, līdz ar to palielinājies uzturēšanās ilgums.  Turklāt gan atpūtas, gan biznesa darījumi ir kļuvuši garāki nekā 2009.gadā. Lielā mērā pieaugums bija sasniegts ar zemākām cenām: lai arī nakšņošanu apjoms palielinājās par 12%, ienākumi no naktsmītņu pakalpojumu pārdošanas pieauga tikai par 2,6%.
Neskatoties uz to, ka Igaunija ir kaimiņvalsts un latvieši uz Igauniju ir iecienījuši vienas dienas ceļojumus, arī viesi no Latvijas šogad vēlas uzkavēties ilgāk – nakšņošanas apjoma pieaugums ir 6%. Raksturojot citus latviešu Igaunijas tūrisma ieradumus, ceļotāji no Latvijas ierodas bieži, apmeklē ļoti dažādus Igaunijas reģionus un populārākie tūrisma galamērķi ir Tallina, Sāremā, Pērnava un Tartu. Vairāk nekā puse no izmitinātajiem latviešiem ir atpūtnieki, 25% ierodas Igaunijā darījuma braucienos, savukārt 15% apciemo savus draugus un radiniekus.


Visitestonia.com – Igaunijas ceļvedis
Tūrisma portāls www.visitestonia.com ir kļuvis par neatņemamu sastāvdaļu ceļojumu plānošanā uz Igauniju, papildina Tarmo Mutso. Mājas lapa kopš pavasara ir pieejama arī latviešu valodā un tajā ir pieejama detalizēta informācija par Igauniju kā tūrisma galamērķi. Pašlaik norit aktīva gatavošanās 2011.gadam, kas būs īpašs ar Igaunijā nebijušiem notikumiem. Tallinā norit aktīva gatavošanās un pirmie pasākumi Eiropas kultūras galvaspilsētai 2011. Savukārt lielākais Eiropas tautas kultūras festivāls Europeade, kas katru gadu notiek citā valstī, nākamgad notiks Tartu.


Uzzini vairāk par Igauniju: www.visitestonia.com
Papildu informācijai:
Tarmo Mutso, Igaunijas Tūrisma padomes direktors
E-pasts:
tarmo.mutso@eas.ee, tel.: + 372 6279700


 

Pēdējās izmaiņas: 09.11.2018.