Ražotāji aicina ekonomikas ministru iesaistīties elektroenerģijas problēmu risināšanā

05.10.2010.

Lielākais industriālo parku attīstītājs „NP Properties” aprēķinājis, ka elektroenerģijas padeves zudumi parkos esošajiem ražotājiem ik gadu rada vairākus desmitus tūkstošus latu lielus zaudējumus. Tikšanās laikā ar industriālā parka „NP Jelgavas Biznesa Parks” vadību un ražotājiem ekonomikas ministrs Artis Kampars solīja palīdzēt rast risinājumu problēmas novēršanai valdības līmenī, tostarp pārrunājot iespējamos risinājumus ar Latvenergo vadību.


Elektroenerģijas zudumi ražotājiem ik gadu rada vairākus desmitus tūkstošus latu lielus zaudējumus
Jelgavas rūpniecības rajonā, kur atrodas arī „NP Jelgavas Biznesa Parks”, ikdienā novērojami elektrības nosēdumi, kas būtiski apgrūtina ražošanas procesus. Problēmas pamatā ir situācija, kad elektroenerģiju nodrošina vēl padomju laikā celtas elektrostacijas, bet ražotāji izmanto modernas tehnoloģijas un iekārtas, kas ir ļoti jūtīgas.
Arta Nordmane: „Elektrības nosēdumi veicina situāciju, kad elektrības padeve ir nevienmērīga. Pat ja elektrības nosēdums ilgst tikai  sekundes simtdaļu, ražošanas process tiek būtiski apgrūtināts un aizkavēts. Protams, viens no risinājumiem ir ražotāju iniciatīva – sazināties ar iekārtu ražotājiem, lai noregulētu to jūtību. Tajā pašā laikā tas noteikti nav risinājums problēmai kā tādai, vēl jo vairāk ņemot vērā lielo ārvalstu investoru interesi par šo rajonu, īpaši no Austrumu investoru puses.”
Tikšanās laikā tika pārrunāti vairāki iespējamie problēmas risinājumi, tomēr jaunas apakšstacijas izveide būtu stratēģiski pareizākais risinājums. Turklāt šādā gadījumā problēma tiktu atrisināta visam Jelgavas rūpniecības rajonam.
Industriālā parka apmeklējuma laikā Artis Kampars tikās arī ar ražošanas uzņēmumu
AS „Baltijas Gumijas fabrika” un AS „PET Baltija” vadību.


Par „NP Jelgavas Biznesa Parks”
„NP Jelgavas Biznesa Parka” kopējā platība ir 23 hektāri, bet iznomājamo telpu platība pārsniedz 111 tūkst. kv.m. Pašreiz Latvijā tas ir viens no vērienīgākajiem industriālā parka projektiem ar tik lielu iznomājamo telpu platību.
Šobrīd starp „NP Jelgavas Biznesa Parka” nomniekiem ir vairāki lieli rūpnieki, tajā skaitā savā industrijā vadošie uzņēmumi – „PET Baltija”, „Baltijas Gumijas fabrika”, gofrētā kartona ražotājs „Smurfit Kappa Baltic”, metālapstrādes uzņēmums „Mārupes Metālmeistars”, stikla pakešu ražotājs „Glaskon”, celtniecības un mehanizācijas tehnikas tirgotājs „STATS Serviss” u.c.


Par „NP Properties”
 SIA „NP Properties” (www.industrial-park.lv) ir lielākais industriālo parku attīstītājs un apsaimniekotājs Latvijā, kas vairāku gadu laikā valsts lielākajās un stratēģiski nozīmīgākajās pilsētās izveidojis 8 industriālos parkus, kuru kopējā platība ir vairāk nekā 140 ha.
„NP Properties” industriālajos parkos darbojas aptuveni 120 nomnieku – pašmāju (68%) un starptautiski (32%) uzņēmumi, no kuriem lielākā daļa ir ražotāji, pārstāvot tādas tautsaimniecības nozares kā metāla, plastmasas, gumijas un koka apstrāde, poligrāfija, iesaiņojuma ražošana u.tml. Kopumā industriālo parku nomniekiem uz doto brīdi iznomātas ražošanas, noliktavu un biroju telpas 140 000 kv.m platībā.


Informāciju sniedza:
Elita Moiseja
„NP Properties” valdes priekšsēdētāja


Informāciju sagatavoja:
Signe Znotiņa
T. 67350501; 22016161


 

Pēdējās izmaiņas: 05.10.2010.