Preiļos informēs par mājokļu renovāciju

14.10.2010.


Š.g. 14.oktobrī Preiļos informatīvas kampaņas „Dzīvo siltāk” ietvaros notiks seminārs par daudzdzīvokļu dzīvojamo māju renovāciju. Semināra laikā interesenti tiks informēti par Eiropas Reģionālā attīstības fonda aktivitātes „Daudzdzīvokļu māju siltumnoturības uzlabošanas pasākumi” nosacījumiem un ieguvumiem.


Seminārs tiek organizēts ar mērķi aktivizēt privāto un pašvaldību apsaimniekošanas uzņēmumu iesaistīšanos daudzdzīvokļu dzīvojamo māju renovācijas procesā, informējot par pieejamo Eiropas Savienības struktūrfondu līdzfinansējumu māju renovācijai. Pasākumu organizē Ekonomikas ministrija, Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra, Latvijas Pašvaldību savienība,  Preiļu novada Dome sadarbībā ar Latgales plānošanas reģiona ES struktūrfondu informācijas centru.


Dalībai seminārā aicinām apsaimniekošanas uzņēmumu un dzīvokļu īpašnieku biedrību pārstāvjus, daudzdzīvokļu dzīvojamo māju namu vecākos, dzīvokļu īpašniekus un būvniecības uzņēmumu pārstāvjus.


Pasākuma laikā klātesošie tiks informēti par ES aktivitāti „Daudzdzīvokļu māju siltumnoturības uzlabošanas pasākumi”, ēku siltināšanas ieguvumiem un to, kas jāņem vērā projekta īstenošanas laikā no būvniecības darbu veikšanas aspekta. Seminārā arī piedalīsies SIA „Jelgavas nekustamie īpašumi” pārstāvis Oļegs Kukuts, kurš informēs par uzņēmuma pieredzi šādu projekta īstenošanā. Pasākumā piedalīsies arī Preiļu novada Domes priekšsēdētājs Aldis Adamovičs. 


Pēc semināra būs iespēja uzdot jautājumus par projektu sagatavošanu, būvniecības procesa organizēšanu un citiem jautājumiem Ekonomikas ministrijas un Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras, kā arī kampaņas „Dzīvo siltāk” sadarbības partneriem.


Seminārs notiks š.g. 14.oktobrī plkst. 11:00 Preiļos, Raiņa bulvārī 28 (Preiļu novada kultūras centra telpās). Laipni aicināti visi interesenti.


Dalībai seminārā lūdzam pieteikties Ekonomikas ministrijā (inese.berzina@em.gov.lv, 67013240) vai Latgales plānošanas reģiona ES struktūrfondu informācijas centrā (65423801).


Informatīvā cikla par daudzdzīvokļu dzīvojamo māju siltināšanu Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras un Ekonomikas ministrijas darbinieki viesosies kopumā 14 pilsētās. Plānots, ka nākamie pasākumi notiks Ventspilī (20.oktobrī), Liepājā (21.oktobrī), Jēkabpilī (28. oktobrī);  Valkā (4.novembrī), Krāslavā (10.novembrī), Ludzā (11.novembrī), Smiltenē (16.novembrī), Jelgavā (24.novembrī) un Rīgā (2.decembrī).


Par aktivitāti


Eiropas Savienības aktivitātes „Daudzdzīvokļu māju siltumnoturības uzlabošanas pasākumi” aktivitātes mērķis ir paaugstināt daudzdzīvokļu dzīvojamo māju energoefektivitāti, lai nodrošinātu dzīvojamā fonda ilgtspēju un energoresursu efektīvu izmantošanu. Aktivitātes īstenošanai piešķirtais finansējums ir 44, 37 milj. lati.


Informācija par aktivitāti ir pieejama LIAA mājas lapas www.liaa.gov.lv sadaļā „ES fondi”. Klienti par neskaidrajiem jautājumiem ir aicināti vērsties LIAA Klientu apkalpošanas nodaļā pa tālruni 67039499, klātienē – Pērses ielā 2, Rīgā (1.stāvā) vai e-pastu – jautajumi@liaa.gov.lv.


Jaunumiem par mājokļu renovāciju var sekot arī Twitter – twitter.com/siltinam.Evita Urpena
Ekonomikas ministrijas
Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja


Informatīvais seminārs


„ERAF aktivitāte „Daudzdzīvokļu māju siltumnoturības
uzlabošanas pasākumi””


2010.gada 14.oktobris, plkst. 11:00
Preiļu novada kultūras centrs (Raiņa bulvāris 28)


DARBA KĀRTĪBA


9:45 -11:00 Semināra dalībnieku reģistrācija


11:00 –11:10  Preiļu novada Domes  priekšsēdētāja Alda Adamoviča uzruna


11:10–11:20 Kāpēc renovēt daudzdzīvokļu māju?
                   I.Bērziņa, Ekonomikas ministrija


11:20–11:40  ES atbalsts daudzdzīvokļu māju siltumnoturības uzlabošananai 
                    E.Piebalga, Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra


11:40–11:55  Kopsapulces organizēšana, lēmuma par renovāciju pieņemšana.
         G.Galejs, Ekonomikas ministrija


11:55-12:15 Tehniskās dokumentācijas sagatavošana. Energoaudits. Tehniskā apsekošana. Vienkāršotā renovācija.  Tehniskais projekts
                  A.Mālnieks, Ekonomikas ministrija


12:15–12:40  Labais piemērs mājokļu renovācijā 
                    O.Kukuts, SIA „Jelgavas nekustamie īpašumi”


12:40-13:00 ES fondu projekta sagatavošana, iesniegšana un tā vērtēšana
                   E.Piebalga, Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra


13:00 – 13:30 Projekta kvalitatīva vadība. Būvniecība, būvuzraudzība autoruzraudzība
                     E.Piebalga (LIAA) un A.Mālnieks (EM)


13:30 – 14:00  Jautājumi un atbildes.


 

Pēdējās izmaiņas: 23.10.2018.