`Maxima` lielveikalos uzsāk 40 tonnu Latvijas mazpulku izaudzēto biešu tirdzniecību

29.09.2010.

Trešdien, 29. septembrī čaklie mazpulcēni „Maxima” lielveikalā Rīgā, K. Ulmaņa gatvē 88a dārzeņu stendos izkārtoja pašu audzētās bietes, tādējādi simboliski atzīmējot faktu, ka „Maxima” veikalu tīklā uzsākta Latvijas mazpulku stādīto, izaudzēto un novākto biešu tirdzniecība.


Svinīgajā pasākumā piedalījās arī zemkopības ministrs Jānis Dūklavs.


Šogad biešu audzēšanu apguvuši 125 mazpulcēni no visas Latvijas, kuri, ieguldot milzu darbu, izaudzējuši vairāk nekā 40 tonnu biešu, kas jau šonedēļ nonāks „Maxima XX” un „Maxima XXX” lielveikalu plauktos visā Latvijā.


„Esam gandarīti, ka jau otro gadu mūsu pircējiem ir iespēja novērtēt un atbalstīt mazpulcēnu paveikto, viņu izaudzētos dārzeņus iegādājoties mūsu lielveikalos. Redzot sava darba rezultātu, bērni jūt prieku par paveikto un smeļas iedvesmu jauniem darbiem,” saka „Maxima Latvija” preses sekretārs Ivars Andiņš.


Mazpulku izaudzētā produkcija „Maxima” lielveikalos pirmo reizi ienāca pērn, kad pircējiem bija iespēja iegādāties bērnu un jauniešu audzētos kartupeļus, savukārt šogad „Maxima” veikalu dārzeņu stendus piepildīs „Mazpulku bietes”.


„Kopš projekta uzsākšanas mazpulcēni sevi veiksmīgi pierādījuši, audzējot dažādas dārzeņu kultūras, un šis gads nav izņēmums. Latvijas bērnu un jauniešu spējas un zināšanas ir tās, kas sekmēs valsts attīstību nākotnē, tādēļ jo īpaši svarīgi ir atbalstīt viņu centienus apgūt jaunas iemaņas un uzkrāt vērtīgu darba pieredzi,” saka zemkopības ministrs Jānis Dūklavs.


Mazpulcēnu izaudzētos dārzeņus kopš sadarbības uzsākšanas 2005.gadā iepērk zemnieku saimniecība „Ezerkauliņi”. Saimniecībā dārzeņi tiek sašķiroti, safasēti un jau otro gadu pēc kārtas nonāk „Maxima” lielveikalos.


Zemnieku saimniecības „Ezerkauliņi” līdzīpašnieks Kaspars Brunovskis: „Arī šogad ar mazpulku bērniem un jauniešiem esam noslēguši līgumus par dārzeņu piegādi, un, gadu no gada uzcītīgi strādājot, mazpulcēni ieguvuši ne tikai pamatzināšanas uzņēmējdarbībā, bet arī neatsveramu pieredzi, kas viņiem lieti noderēs nākotnē.”


„Latvijas mazpulki ir patiesi priecīgi par to, ka z/s „Ezerkauliņi” spēj atrast laiku un resursus, lai darbotos ar mazajiem dārzeņu piegādātājiem. Nozīmīgs ieguldījums jaunatnes izglītošanā un pārliecināšanā, ka arī Latvijā var atrast darbu un iespēju nopelnīt, ir Zemkopības ministrijas atbalsts semināru un mazpulku projektu forumu sarīkošanai. Ja mazpulcēns kļūs par uzņēmēju, kurš citiem dos darbu, tad mūsu kopīgais mērķis būs sasniegts,” uzskata Latvijas Mazpulku padomes priekšsēdētāja Ilze Kļava.


Sadarbība starp Latvijas mazpulku organizāciju, zemnieku saimniecību „Ezerkauliņi” un Zemkopības ministriju norisinās jau piekto gadu. Līdz šim mazpulcēni apguvuši kāpostu, burkānu, sīpolu un kartupeļu audzēšanu.


Papildinformācija:
Ivars Andiņš,
„Maxima Latvija” preses sekretārs
tālr.29666603,
e-pasts:
ivars.andins@maxima.lv;
www.maxima.lv


 

Pēdējās izmaiņas: 09.11.2018.