23. septembrī noslēgušās 2010. gada orientēšanās sacensības

23.09.2010.

Plašā orientēšanās saime daudzos reģionos steidz izbaudīt rudens dienu burvību dodoties ar karti un kompasu rudens posmu pēdējos startos. Arī Preiļu novada atklātā čempionāta piecu posmu sacensību dalībniekiem paliks atmiņā kāds mazs piedzīvojums kādā no posmiem. Vienreiz varbūt tā bija kāda negaidīta sastapšanās ar kādu meža iemītnieku, citreiz varbūt sajūta par kādas neizskaidrojamas parādības iedarbību, kad pēkšņi piemetas „vadātājs” un vairs nav skaidrs kurp ir īstais virziens.


Orientēšanās sacensību dalībnieki saka lielu paldies distances priekšniekam Jānim Pintānam par sagādātajiem rēbusiem. Sacensības nebija iedomājamas bez Maltas jauno orientēšanās sporta piekritēju klātbūtnes, kurus uz to iedvesmoja Jaunsardzes vadītājs Ivars Kļaviņš. Piedalījās arī Preiļu 1.pamatskolasun Preiļu Valsts ģimnāzijas un Preiļu 2.vidusskolas jaunie censoņi, kaut arī atsaucība tika gaidīta lielāka.


Ar orientēšanās sporta ābeci šajos startos iepazinās tuvu pie divi simti cilvēku – lielais vairākums pirmajos posmos, bet ir arī tādi, kuri piedalījās visos piecos posmos. Viens no tādiem vīriem ir Aleksandrs Bogdanovs, kurš ar sev vienu no mīļākajiem sporta veidiem iepazīstināja savas atvases – Mārtiņu un Austri, kuriem kontā arī visi starti.


Visos posmos uz starta stājās arī preilieši Pēteris Trubačs, Aivars Žugris un Leonīds Valdonis. Un protams maltēnieši – Ivara Kļaviņa iedvesmoti – Rita Trasika, Armands Stepiņš, Krišjānis Pinka, Ingrīda Černišova un Jautrīte Mežule, kā arī riebiņiete Rasma Ormane, kuru  orietēšanās labirintos ievadīja tētis Guntars.


Uzvarētājus un godalgoto vietu ieguvējus vēl gaida Preiļu novada medaļas un diplomi, bet sacensību rīkotāji jau domā par nākošo gadu. Vairākos posmos sarīkot sacensības nav iespējams, bet ko darīt, lai šis tik daudzviet populārais sporta veids būtu pieejams arī mūsu novada orientēšanās piekritējiem? Ceram, ka arī nākošgad satiksimies meža takās!


Ar piektā posma un sacensību  kopvērtējuma rezultātiem var iepazīties šeit (HTM).


Leonīds Valdonis,
Preiļu novada sporta speciālists


 

Pēdējās izmaiņas: 23.09.2010.