Katram iedzīvotājam mājās ir vidēji 45 lati neizmantotās naudas

30.09.2010.

Mobilo telefonu uzpirkšanas uzņēmuma Mobipaka.lv veiktais pētījums liecina, ka vidēji katram Latvijas iedzīvotājam mājās stāv 3,74 mobilie telefoni, kas netiek lietoti. Nosūtot un pārdodot šos telefonus Mobipaka.lv, klients varētu saņemt 45 latus.


Mūsdienu tehnoloģijām attīstoties zibens ātrumā, arvien vairāk palielinās arī lietoto, taču vairs neizmantoto tehnoloģiju apjomi. Lielu daļu no tiem veido mobilie telefoni, kuri vairs netiek lietoti, taču ir labā tehniskā stāvoklī, izmantojami rezerves detaļās vai pārstrādājami. Tā kā cilvēki necenšas no šiem telefoniem atbrīvoties, gadu gaitā to skaits arvien pieaug.


Mobilo telefonu uzpirkšanas uzņēmums Mobipaka.lv septembrī veica pētījumu, aptaujājot Latvijas iedzīvotājus, lai noskaidrotu, cik daudz lietotu, taču neizmantotu mobilo telefonu ir viņu rīcībā. Rezultāti bija pārsteidzoši – vidēji vienam Latvijas iedzīvotājam tādu ir 3,74. Pētījumā iegūtos datus apstiprina arī Mobipaka.lv klientu ieradumi, proti, telefonus reti sūta pa vienam – vienā pakā vidēji tiek ievietoti trīs līdz četri mobilie telefoni.


„Ja iedzīvotājs, kam mājās neizmantoti vidēji stāv 3,74 lietoti mobilie telefoni, tos nosūtītu uz Mobipaka.lv, viņš varētu iegūt savā rīcībā 45 latus. Tagad to var saukt par „dead money” jeb neizmantoto naudu,” stāsta Mobipaka.lv vadītājs Edgars Bilinskis. Viņš skaidro: „Vidējā summa, ko mūsu klients saņem par lietotu telefonu ir 12 Ls. Pareizinot šo cenu ar mobilo telefonu skaitu, veidojas šie 45 lati, kas pie šodienas apstākļiem nav maza nauda.”


Vaicāti, kāpēc viņu rīcībā ir lietoti, taču neizmantoti mobilie telefoni, aptaujas dalībnieki minēja vairākus iemeslus. Visbiežāk tā bija nezināšana, kā no tiem atbrīvoties pareizā, videi draudzīgā ceļā. Daudzi minēja nevēlēšanos ieguldīt savu laiku, lai pārdotu tehniski labā stāvoklī esošos telefonus, kā arī iespējamo nepieciešamību pēc rezerves telefona, ja lietošanā esošie pēkšņi nedarbotos.


Mobipaka.lv uzpērk visa veida telefonus, no kuriem tiek veidoti uzkrājumi, lai tālāk realizētu NVS un jaunatīstības valstīs. Savukārt tos, kas nav lietojami nodod pārstrādei Latvijas Zaļajam punktam, kas to veic videi draudzīgā veidā.


Mobilo telefonu uzpirkšana notiek ar pasta starpniecību – klients pasūta speciālo aploksni, ievieto tajā savu lietoto mobilo telefonu un nosūta to Mobipaka.lv. Vienas darba dienas laikā pēc sūtījuma saņemšanas nauda par pārdoto mobilo telefonu tiek ieskaitīta klienta kontā. Speciālo aploksni iespējams pasūtīt, zvanot uz bezmaksas tālruni 80005530, aizpildot pieteikuma formu internetā www.mobipaka.lv vai paņemt jebkurā no 582 „Latvijas Pasts” nodaļām visā Latvijā.


Par Mobipaka.lv


Mobipaka.lv ir jauna tipa uzņēmums, kas nodarbojas ar jaunu un lietotu mobilo telefonu uzpirkšanu, piedāvājot ikvienam Latvijas iedzīvotājam vienlīdzīgas mobilo telefonu pārdošanas iespējas. Mobipaka.lv piedāvā ērtāko un izdevīgāko veidu Latvijā, kā pārdot lietotu mobilo telefonu vai nodot to otrreizējai pārstrādei. Uzņēmums ir izveidojis efektīvu sistēmu, lai piedāvātu klientiem izdevīgākās mobilo telefonu pārdošanas iespējas.


Papildu informācija:


Uldis Vilciņš
Mārketinga direktors
Tel.: +371 66660976
E-pasts:
uldis.vilcins@mobipaka.lv
www.mobipaka.lv


 

Pēdējās izmaiņas: 09.11.2018.