Noslēdzies Nīderlandes fonda KNHM atbalstītais projekts Aizkalnē

30.09.2010.

Šovasar Aizkalnē, astoņu dzīvokļu mājā Parka ielā 4, darbojās „mājas gariņi”. Patiesībā šāds iedzīvotāju grupas nosaukums bija izraudzīts, piesakot savu dalību Latvijas un Holandes projektu konkursā „Sabiedrība ar dvēseli”.


Grupā bija apvienojušies vienas kāpņu telpas četru dzīvokļu iedzīvotāji. Projekts tā arī saucās – „Četri meklē pāriniekus”. Ierosme remontdarbiem koplietošanas telpās bija radusies, nolūkojot kaimiņu paveikto blakus kāpņu telpā. Viņi šajā projektu konkursā bija startējuši pērn. Šovasar piedurknes dabūja uzrotīt 5., 6., 7., 8. dzīvokļu iemītnieki, jo projekts tika atbalstīts.


„Vai mēs spēsim pierādīt kaimiņiem, ka neesam ne ar ko sliktāki par viņiem?”- šis jautājums bieži nodarbināja par projekta realizāciju atbildīgos cilvēkus. Jāpārzina gan projekta tēriņi, gan aģitatoriem jābūt, uzrunājot jaunus palīgus. Protams, līdzdarbošanās „remontdarbu brigādē” ne vienmēr sakrita ar citām lauku ļaužu vasaras aktivitātēm. Bija reizes, kad nolaidās rokas, redzot, kā uzrunātie palīgi ašāk laidās darbos personīgajā lauciņā. Darbu saraksts patiesi nebija mazs, jo māja būvēta 1976. gadā. Līdz privatizācijas laikam mājas īrnieki bija nākuši un gājuši, neieguldot mājas koplietošanas telpu uzturēšanā kaut cik nopietnus līdzekļus, jo katrā ģimenē tika ekonomēts uz daudz būtiskākiem tēriņiem. Lielākais darbu smagums gūlās uz tiem, kam jau bija iemaņas remontdarbos. Projekta realizēšanai pieejamais finansējums – 500 eiro bija jāizlieto atbilstoši projekta budžetā plānotajiem mērķiem.


Ir pienācis rudens, un par paveikto ir prieks pašiem un kaimiņiem: kāpņu telpa izremontēta, renovēta nojume virs ieejas durvīm un salaboti logi kāpņu telpā. Prieks par paveikto gan vecam, gan mazam mājas iemītniekam, kurš ar kādu sīku darbiņu ir nācis talkā. Aizkalnieši pateicas arī biedrības „Preiļu rajona partnerība” darbiniekiem par ieinteresētību un projekta finansētājiem – Nīderlandes fondam KNHM tālajā Nīderlandē – par līdzfinansējumu un sadarbību, kas ir tik ļoti būtiska, dzīvojot kaimiņos – gan lielām valstīm Eiropā, gan kaimiņiem vienā kāpņu telpā.


Zoja Matvejeva,
projekta darba grupas vadītāja Aizkalnē


 

Pēdējās izmaiņas: 30.09.2010.