Interneta balsojumā noteiks populārākos priekšlikumus dzīvei ES

27.09.2010.

No šodienas plkst. 18:00 līdz 4.oktobrim ikvienam ir iespēja nobalsot par konkrētiem priekšlikumiem labākai dzīvei Latvijā un Eiropas Savienībā (ES).


Balsojumam ES mājas interneta vietnē http://eslatvijaunes.esmaja.lv nodoti konkrēti priekšlikumi, kurus septembrī izstrādāja diskusiju „Es, Latvija un ES” dalībnieki 12 Latvijas pilsētās – Ogrē, Tukumā, Daugavpilī, Liepājā, Preiļos, Saldū, Valmierā, Ventspilī, Alūksnē, Talsos, Jelgavā un Jēkabpilī. Diskusiju dalībnieki bija attiecīgā reģiona iedzīvotāji, kuri tika ielūgti pēc nejaušās atlases principa, meklējot iedzīvotāju tālruņa numurus telefona grāmatās, tādējādi nodrošinot viedokļu daudzveidību. Viņi rūpīgi izvērtēja pirmos sešus gadus kopš Latvija ir ES, kā arī veidoja priekšlikumus par to, kādā Latvijā un Eiropā viņi vēlas dzīvot.


Iedzīvotāju ierosinājumi ir sadalīti 8 jomās – uzņēmējdarbība un ražošana, izglītība, veselības aprūpe, sociālās garantijas, zaļā domāšana, lauki un reģioni, politiķu un ierēdņu atbildība, kā arī nacionālā identitāte un kultūra. Katrā no tām ir izvēlēti 10 konkrēti priekšlikumi, kuri guva atsaucību vairākās diskusijās un bija konkrēti. Pirmajā balsojuma solī ikviens var izvēlēties 3 svarīgākās jomas un tad katrā no tiem balsot par konkrētiem priekšlikumiem.


Balsojuma mērķis ir ļaut savu viedokli par tālāko Latvijas dalību ES izteikt plašākai sabiedrībai, norādot uz populārākajiem priekšlikumiem. Pilnīgi visi katrā diskusijā izstrādātie priekšlikumi, kā arī iedzīvotāju vērtējumi par iegūto un zaudēto no Latvijas dalības ES ir publicēti http://eslatvijaunes.esmaja.lv. Apkopotais ziņojums ar visiem priekšlikumiem no 12 diskusijām tiks publicēts 6.oktobrī.


Balsojuma rezultāti tiks publiskoti diskusiju “Es, Latvija un ES” noslēguma pasākumā 6.oktobrī plkst. 10:00 – 11:30 Rīgā, Eiropas Savienības mājā, Aspazijas bulvārī 28. Pasākums tiks arī translēts interneta tiešraidē www.esmaja.lv


Diskusijas „Es, Latvija un ES” rīko Sabiedriskās politikas centrs PROVIDUS un Latvijas Pilsoniskā alianse ar Eiropas Komisijas pārstāvniecības Latvijā atbalstu.

Pēdējās izmaiņas: 09.11.2018.