Jauni starptautiskie projekti Preiļu Valsts ģimnāzijā

22.09.2010.

Noslēdzies mūsu ģimnāzijas Comenius skolu partnerības projekts ”Eiropas jauniešu forums”, kurš darbojās no 2008.gada 1.augusta līdz 2010.gada 31.jūlijam.Projektā piedalījās skolas no Anglijas, Vācijas un Latvijas.


Bet, ņemot vērā lielo projekta popularitāti un skolēnu interesi, janvārī uzrakstīju jaunu Comenius projekta pieteikumu. Pieteikums projektu konkursā saņēma ļoti augstu vērtējumu -97,5 punkti no 100 iespējamiem un ieguva ES finansējumu. Jaunā projekta nosaukums „Mūsu senču reģionālais kultūrvēsturiskais mantojums”, tajā darbosies 5 valstu skolas no Skotijas, Vācijas, Itālijas ,Grieķijas un Latvijas. Skolēni pētīs savas valsts kultūrvēsturisko mantojumu , īpaši uzsverot sava reģiona identitāti. Vācijas skolēni pētīs vēsturi, Itālija-mākslinieciskais mantojums (gravējumi akmenī, viduslaiku arhitektūra, metālapstrāde), Grieķija-vēsture un māksla, Skotija- senie gēlu vietvārdi un to nozīme. Mēs-senie latgaļu arodi un prasmes un kultūrvēsturiskā mantojuma saglabāšana Latgalē. Projekts būs ļoti radošs un daudzpusīgs.


Mēs atkal esam visa starptautiskā projekta koordinatori jau otrajam Comenius projektam pēc kārtas, tāpēc no 2.-6. novembrim organizēsim pirmo projekta konferenci ģimnāzijā. Projekta ietvaros ģimnāzijā ieradīsies 11 skolotāji un 16 skolēni no visām partnerības skolām. Atšķirībā no iepriekšējā Comenius projekta, kuram bija projekta sagatavošanas vizīte Vācijā, jaunā projekta partneri viens otru ieraudzīs tikai Latvijā, tāpēc tikšanās ģimnāzijā būs ļoti īpaša.


Pirmo reizi ģimnāzijas vēsturē sāk darboties skolēnu apmaiņas projekts ar Holandi, projekta ietvaros no 16.-22. oktobrim ģimnāzijā ciemosies 16 jaunieši un 2 skolotāji no Holandes. Projekta darbnīcas vadīs mūzikas skolotāja Ilze Rožinska.


Pirmais semestris mums būs ciemiņu uzņemšanas laiks, bet otrajā semestrī sāksies ģimnāzijas skolēnu un skolotāju ārzemju braucieni. Februārī plānota Comenius projekta konference Vācijā, martā- apmaiņas brauciens uz Holandi un aprīlī-Comenius konference Grieķijā.


Jauku un interesantu starptautisko sadarbību!
Projektu koordinatore Anna Verza


Vairāk par Preiļu Valsts ģimnāzijas projektiem skatīt PVĢ mājaslapā www.pvg.edu.lv `Skolas projekti` sadaļā 


 

Pēdējās izmaiņas: 22.09.2010.