Akcijas `Soļo droši!` laikā ERGO bērniem izdalījis vairāk kā 50 000 atstarotājus

16.09.2010.

Apdrošināšanas sabiedrības ERGO apkopotie dati liecina, ka astoņu gadu laikā, kopš ERGO rīko akciju „Soļo droši!”, pret nelaimes gadījumiem kopumā apdrošināti vairāk kā 80 000 bērni.
Kopš akcijas iedibināšanas, ERGO skolēniem visā Latvijā uzdāvinājis vairāk kā 50 000 atstarotājus. ERGO uzsāka atstarotāju dāvināšanu skolēniem, tādejādi vēršot uzmanību uz skolēnu drošu pārvietošanos tumšajā diennakts laikā.


Ceļu satiksmes negadījumos ik gadu cieš ap 1000 bērnu*
Saskaņā ar 2007.gadā veikto Sabiedrības Veselības veicināšanas aģentūras veikto pētījumu, Latvijā katru gadu vidēji 900 – 1000 bērnu cieš ceļu satiksmes negadījumos, no kuriem aptuveni 25 – 30 zaudē dzīvību.
Lilita Linde, ERGO transportlīdzekļu, CTA un personu apdrošināšanas departamenta direktore: „Katru gadu teju 1000 bērni cieš tieši ceļu satiksmes negadījumos. Protams, iemesli tam ir dažādi, taču likumsakarīgi, ka tādi faktori kā mācību gada sākums, intensīvāka satiksme pilsētās, tumšais laiks un citi apstākļi, būtiski paaugstina šo risku. Arī ERGO statistika liecina, ka vidēji 15% gadījumos apdrošinātie bērni guvuši traumas dažādos ceļu satiksmes negadījumos, tajā skaitā braucot ar velosipēdu, skrituļslidām vai skeitbordu, neuzmanīgi šķērsojot ceļu u.c.
Tādēļ ar ikgadējo „Soļo droši!” akciju ERGO aktīvi iesaistās risku mazināšanā – dāvinot skolēniem atstarotājus un aicina iesaistīties vecākus, kā arī skolotājus un ikvienu citu pieaugušo, pēc iespējas pasargāt skolas vecuma bērnus no nelaimes gadījumiem un to laikā gūtajām traumām.”


Pamatā nelaimes gadījumi ar bērniem atgadās, jo nav ievērotas elementāras drošības normas.
ERGO apdrošināšanas eksperti sagatavojuši skolas vecuma bērnu nelaimes gadījumu cēloņu TOP’u.


1. Ielas šķērsošana neatļautā vietā;
2. Ķiveres nelietošana, braucot ar velosipēdu,;
3. Neatbilstošu apavu lietošana slidenā un slapjā laikā;
4. Atstarotāju nelietošana, diennakts tumšajā laikā;
5. Ziemā – slidināšanās uz plāna ledus (ūdens tilpnēs) u.c.


Kampaņas „Soļo droši!” laikā ERGO speciālisti viesojas dažādās skolās Latvijā, informē skolotājus un vecākus, kā pasargāt bērnus no nelaimes gadījumu radītajām sekām. Bērniem tiek dalīti arī atstarotāji, kuru lietošana ir īpaši svarīga atrodoties uz ielas diennakts tumšajā laikā.


Par ERGO apdrošināšanas grupu
ERGO Latvija” AAS un „ERGO Latvija Dzīvība” AAS pārstāv starptautisko apdrošināšanas sabiedrību ERGO, kas apvieno 135 apdrošināšanas sabiedrības 31 pasaules valstī.
ERGO ir vienīgā apdrošinātāju grupa Baltijā, kas darbojas dzīvības, nedzīvības, pensiju un veselības apdrošināšanas segmentos Igaunijā, Latvijā un Lietuvā. ERGO ir trešā lielākā šāda veida apdrošināšanas grupa Baltijas reģionā kopumā apkalpojot vairāk nekā 400 000 klientus.
ERGO apdrošinātāju grupa Baltijā pārstāv starptautisko apdrošināšanas grupu ERGO International AG, kas apvieno 135 apdrošināšanas sabiedrības 30 pasaules valstīs un apkalpo vairāk kā 40 miljonus klientu. ERGO International AG apdrošināšanas grupas mītne ir Diseldorfā, Vācijā un tās lielākais akcionārs ir starptautiskā pārapdrošināšanas sabiedrība „Munich Re”, kas ir viena no pasaulē vadošajām pārapdrošināšanas un risku apdrošināšanas sabiedrībām.


Sīkākai informācijai:
Inese Kronberga
ERGO Latvija AAS
Mārketinga un sabiedrisko attiecību nodaļas speciāliste
Tālrunis: 67081941; mob.t. 29215409
E-pasts:
Inese.Kronberga@ergo.lv


 

Pēdējās izmaiņas: 09.11.2018.