Pelēčos noslēgusies divu ielu rekonstrukcija

08.09.2010.

Šī gada 8. septembrī Pelēčos tika nodots ekspluatācijā rekonstruētais Liepu ielas posms un autoceļa Arendole – Pelēči posms. Rekonstrukcija notika projekta „Pelēču ciema Liepu ielas posma un autoceļa „Arendole – Pelēči” posma rekonstrukcija” ietvaros, kura realizācija saņēma Eiropas Lauksaimniecības fonda lauku attīstības (ELFLA) atbalstu. Pelēčos šis bija jau otrais Lauku attīstības programmas 2007. – 2013.gadam pasākuma „Pamatpakalpojumi ekonomikai un iedzīvotājiem” ietvaros realizētais projekts. Pirmā projekta ietvaros tika rekonstruēts un noasfaltēts Liepu ielas posms un Skolas iela.


Liepu ielas posma un autoceļa Arendole – Pelēči posma rekonstrukcijas ietvaros šajos posmos tika atjaunotas ceļu caurtekas un nobrauktuves, tika sagatavota ceļa pamatne un uzklāts jauns asfaltbetona segums. Būvdarbus veica SIA „Ošukalns”. Jau no jūlija beigām Pelēču iedzīvotāji varēja izmantot jaunā asfaltbetona seguma priekšrocības, tomēr sakarā ar augusta vētras radīto bojājumu un dažu nelielu nepilnību novēršanu objekta oficiālā nodošana aizkavējās.


Rekonstrukcijas izmaksas sastādīja Ls 95 419,26, no kurām ELFLA finansējums Ls 39942,79, valsts budžeta līdzekļi Ls 13314,26, bet atlikušā summa ir pašvaldības līdzfinansējums.


Pelēču ciema autoceļu sakārtošana ir bijusi viena no Pelēču pašvaldības prioritātēm, kuru tagad veiksmīgi turpina arī Preiļu novada dome, un tam apliecinājums ir tas, ka šobrīd Pelēču ciematā jau gandrīz visas ielas, izņemot Jaunatnes ielu, ir asfaltētas.



 

Pēdējās izmaiņas: 23.10.2018.