Preiļos notiks iedzīvotāju diskusija „Es, Latvija un ES”

12.09.2010.

2010.gada 12.septembrī no plkst. 10:00 līdz plkst.17:00 diskusijā „Es, Latvija un ES” dažādu vecuma un profesiju iedzīvotāji izvērtēs līdzšinējo Latvijas dalību Eiropas Savienībā. Viņi arī izstrādās priekšlikumus, ko būtu nepieciešams darīt vietējā, nacionālajā un Eiropas līmenī, lai dzīvotu tādā Eiropā, kādā viņi vēlas.


Šādas diskusijas Sabiedriskās politikas centrs PROVIDUS un Latvijas Pilsoniskā alianse ar Eiropas Komisijas pārstāvniecības Latvijā atbalstu septembrī rīko 12 Latvijas pilsētās – Ogrē, Tukumā, Daugavpilī, Liepājā, Preiļos, Saldū, Valmierā, Ventspilī, Alūksnē, Talsos, Jelgavā un Jēkabpilī.


Diskusiju mērķis ir noskaidrot, pavaicājot pašiem iedzīvotājiem, kā viņi vērtē pirmos sešus gadus kopš Latvija ir Eiropas Savienībā, aicinot veidot priekšlikumus par to, kādā Eiropā viņi vēlas dzīvot. Visu 12 diskusiju gaita ir identiska, to rezultāti tiek apkopoti un nodoti Latvijas un Eiropas Savienības lēmumu pieņēmējiem.


Dalībnieki ir izvēlēti no Preiļiem un Preiļu novada pēc nejaušās atlases principa, aicinot iedzīvotājus piedalīties diskusijā, viņu tālruņa numurus meklējot telefona grāmatās. Šī metode nodrošina, ka diskusijās ir pārstāvēti iedzīvotāji ar visdažādākajiem viedokļiem.


Pasākums notiks visas dienas garumā, ļaujot dalībniekiem izteikt savas domas par Eiropas Savienību, uzzināt vairāk par to sadarbībā ar ES jautājumu ekspertiem, kā arī diskusijās ar pārējiem dalībniekiem izstrādāt priekšlikumus un apspriest tos. Pasākumā iesaistīsies Latvijas Zemnieku federācijas eksperte Briselē Piena un piena produktu darba grupā Silvija Dreijere un sabiedriskās politikas centra PROVIDUS Eiropas politikas pētniece Dace Akule.


Diskusijas noslēgumā no plkst. 16:00 līdz plkst. 17:00 piedalīsies arī Preiļu novada domes deputāti Viktors Ozoliņš, Maruta Plivda, Vitālijs Plivda un Andrejs Zagorskis, kā arī  Saeimas deputāti Pēteris Tabūns un Jānis Eglītis, kuri ir atsaukušies aicinājumam novērtēt iedzīvotāju ierosinājumus. Šajā daļā aicināts piedalīties ikviens interesents.


Diskusija notiek Preiļu NVO centā, Kooperatīva ielā 6. To palīdz veidot Preiļu NVO centrs.


Paralēli debates notiek arī ES mājas interneta vietnē http://eslatvijaunes.esmaja.lv Tur arī tiek publicēti katras klātienes diskusiju foto un video iespaidi, kā arī rezultāti, kurus būs iespējams komentēt. Diskusiju cikla noslēgumā no 27.septembra līdz 4.oktobrim ikviens interesents interneta balsojumā varēs noteikt populārākos priekšlikumus mūsu dzīvei ES.

Pēdējās izmaiņas: 12.09.2010.